Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogyha egy külföldre...

Igaz, hogyha egy külföldre költözöm, és nem használom a magyar nyelvet, akkor egy idő után elkezdek az adott nyelven gondolkodni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
látom Te már most sem használod, amúgy ha két külföldre költözöl, akkor is...
2010. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, aki ilyen problémát csinál egy elírásból, az szerintem ne válaszoljon inkább..

Egyébként igen, máshogy gondolkodsz, ha mindig az adott nyelvet hallod körülötted..azt mondják, hogy álmodni és számolni mindig az anyanyelvén fog az ember, de az álmot meg tudom cáfolni, ugyanis nekem már pár hónap után kezdtek átváltani angolra az álmaim.

2010. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2.-nak köszi:)
2010. ápr. 18. 18:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Simán:p Nem élek külföldön, nem is beszélem rendszeresen a nyelvet, csak angol suliba járok és minden nap van vele kapcsolatom, és már így is néha azon kapom magam hogy angolul gondolkodom és álmodom...:p érdekes, de nagyon szeretem:D

Szerintem nagyon igaz ez az "Ahány nyelv annyi ember" mondás. Rám teljesen igaz:)

2010. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

Én ha hosszabb időt töltök külföldön, már 2 hét után teljesen átállok.


Ha hazajövök akkor viszont azonnal visszazökken minden a rendes kerékvágásba.

2010. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Igaz. Én elég régen élek külföldön, és nagyon sokszor álmodom az itteni nyelven. A számolással úgy vagyok, hogy az egyszerűbb dolgokat (összeadás, kivonás) szintén az itteni nyelven végzem, de már egy telefonszámot pl.jobban szeretek visszamondani magamban magyarul, hogy jobban megjegyezzem, vagy gyorsabban leírjam.

Az viszont nem igaz, hogy a nyelvet magát elfelejti az ember! Előfordul, hogy keverem egy kicsit egy-egy "beszólás" erejéig, de aki úgy csinál, mintha teljesen elfelejtette volna azt a nyelvet, amit az iskolában tanult, az megjátsza magát!

2010. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig vannak, akik külföldre mennek, nem használják az anyanyelvüket, és elfelejtik.
2010. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Igen,szerintem is lehetséges!! Saját tapasztalat... Voltam egy táborban,ahol csak ukrán,v. orosz nyelven beszélt mindenki. És hiába az anyanyelvem magyar,pár nap után azon kaptam magam,h ukránul gondolkozok..... :)
2010. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Szia! Na ezt most úgy olvasd, hogy én lengyel vagyok, Magyarhon-ban élek és ezeken kívül két nyelvet tanultam... :) Én ha hazamegyek nagyapámhoz, ahogy a határt átlépem átváltok... viszont visszatéréskor sokáig nem megy... (mármint vissza magyarra) Ilyenkor kollégák csak lesnek ha véletlenül vegyítem a nyelveket... Sőt van, hogy egy hét alatt teljesen elfelejtek pár magyar szót és nagyon nehezen állok vissza. Marha rossz érzés... (utolsóra válasz: igen van ilyen sajnos, de gyakoribb az, hogy az illető hazamegy látogatni és amikor visszautazik az adott nyelven nem tud megmakkanni se... jó példa erre bácsikám Ausztráliában. Mai napig gyönyörűen beszél magyarul pedig 56 óta kint él. Még én is irigylem a szókincsét, pedig jómagam 23 éve itt élek. :) )
2010. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
apró javítás, nem utolsó válaszolónak volt válaszom, hanem 04-19 13:46 :) elnéztem eggyel...
2010. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!