Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angolul kell nemsokára tartano...

Angolul kell nemsokára tartanom előadást egy konferencián, és olyan oldalt keresek, ahol össze vannak gyűjtve ezzel kapcsolatos tanácsok, hasznos kifejezések, stb. , tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Már hogy pl. milyen kifejezéseket, szófordulatokat érdemes használni, vagy éppen miket érdemes kerülni, hogyan történik a hallgatóság megszólítása, stb.


Előre is köszi!


2011. febr. 2. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami konkrétum? Téma? Milyen közönségre lehet számítani? stb...
2011. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudományos konferencia, biológiai témájú. A közönség? Hát kutatók, mint én. :)


Tehát (félreértés ne essék) azt nyilván tudom, hogy mit akarok majd elmondani (már ami a tudományos részét illeti), a kérdés az, hogy (nyelvi szempontból) vannak-e bevált sémák, gyakran használt frázisok, amiket ilyenkor szokás mondani, vagy éppen tanácsos kerülni, stb. Meg eleve, hogyan nyit pl. az ember? "Dear colleagues!", azt' kész? :)

2011. febr. 3. 01:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Már elnézést, nem akarok belekötni minden apróságba, de milyen kutató az, aki gyakorikérdések.hu oldalon kér felvilágosítást egy előadással kapcsolatban. Főleg, hogy az előadói stílussal kapcsolatban, amit elvileg az egyetemen 5 éven keresztül tanulhattál azáltal, hogy bejártál az előadásokra. Ezzel csak komolytalanná teszed az átlag ember szemében a tudósokat. Szerintem inkább fordulj valamelyik kollégádhoz, aki tapasztaltabb ilyen téren és segít is. (Ez persze akkor igaz, ha nem kamu a kérdés.)
2011. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már miért ne kérhetnék itt segítséget? Néha nagyon jó dolgokat szoktak itt linkelni, és mivel sok ember nézegeti az oldalt, megvan a potenciális esély rá, hogy gyorsan válaszolnak és hasznosakat.


Különben is, említettem, hogy _nyelvi_ szempontból kéne segítség, annak meg mégis mi köze ahhoz, hogy a tudományos munkám milyen? Miért járatnám le ezzel a tudományt? Éppen az a célom, hogy ne csak szakmai, hanem nyelvi szempontból is jól sikerüljön az előadás.


Különben meg egy egyetemi előadás meg egy tudományos konferencia meg nem egészen ugyanaz. Egy előadáson 45 percben ledarálják az anyagot, egy konferencián viszont 10-15 percben foglalod össze a kutatási eredményeidet. Ég és föld a kettő.


Amúgy meg azért merült fel bennem a kérdés, mert egy ismerősömet megkritizálták egy hasonló konferencia után azzal, hogy ilyet, meg ilyet lehet, hogy magyarul mondunk, de angolul nem, stb. Ezért kérdeztem/kérdezem.

2011. febr. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!