Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Röhögőgörcs vagy röhögő görcs?

Röhögőgörcs vagy röhögő görcs?

Figyelt kérdés
A helyesírási szabályzatomban sajna nincsen benne.
2009. márc. 12. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Majdnem röhögőgörcsöt kaptam a kérdést olvasva :)


A választ ott találod meg, hogy van-e különbség az egybeírt és a különírt változat között. Ugyanis, ha többletjelentéssel bír valamelyik, akkor egybe kell írni.


Tehát van a röhögő görcs: Ez azt jelenti, hogy olyan görcs áll beléd, amelyik folyamatosan röhög. Igaz ez "elképzelhetetlen", mert a görcsök nem tudnak röhögni, de a kifejezés ezt jelenti. Azaz egy görcs, amelyik "röhög".

A röhögőgörcs pedig az a tevékenység, amikor a görcsös állapot abban nyilvánul meg, hogy nevetsz, vagyis a folyamatos, megállíthatatlan nevetés a röhögőgörcs.


Ezért egybe kell írni azt a kifejezést, amelyik azt fejezi ki, hogy "megállíthatatlanul nevetsz."


Ha pedig a kérdés arra vonatkozott, hogy felfedeztél egy olyan görcsös állapotot, amelyik pl. egy nevető emberi arcot "rajzol" a testfelszínre, az lehet egy röhögő görcs :)

2009. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
:D pontosan ahogy az elöttem szóló írta.
2009. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :"D
2009. márc. 12. 12:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak tudnám, akkor a Word miért huzigálja alá a röhögőgörcsöt. :/
2009. márc. 12. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Írd be azt, hogy nevetőgörcs. :)Szerintem a "röhögő"-vel van baja, mert nem tartja "illendőnek".
2009. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, pirossal húzza alá, tehát nem az illendőséggel van baja. Mindegy, amúgy is hüle, mert pl. a krikszkrakszot úgy akarja elválasztani, hogy krikszk-raksz. :D
2009. márc. 13. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

A word ebből a szempontból elég megbízhatatlan sajnos... De én úgy vettem észre, h a mozilla helyesírás-ellenőrzője is (ezt jól írtam amúgy? :O)

A röhögőgörcs olyan, mint a sírógörcs, vagy a rángógörcs.

Viszont egybeírás-különírás tekintetében azt kell nézni, h hány szótagból áll egy szó. (Persze ez is csak egy alapszabály, ami alól mindig van kivétel) Ha 6 szótagnál hosszabb, akkor kötőjellel írjuk.

2009. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!