Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Temetésen röhögőgörcs?

Temetésen röhögőgörcs?

Figyelt kérdés
Egy éve kb. egy temetésen voltam, egyik közeli ismerősöm kért meg hogy kísérjem el. Az elhunytat alig ismertem, kétszer ha láttam életembe. Kedves ember volt de egyáltalán nem közeli ismerős vagy rokon. (idős nénike) Én nagyon sajnáltam őt, hogy meghalt, de előre féltem mi lesz a temetésen mert nem nagyon bírom a zokogó tömeget. És ott sem ismertem szinte senkit. Jó, tudom a vallásos emberek biztos másképp gondolkoznak, de kínszenvedés volt végighallgatni a pap szövegét de amikor az a meglett idős bácsika a fekete lepedőjében ott dalra fakadt, hát azt hittem menten röhögőgörcsöt kapok. Milyen ciki lett volna, de végül csak hátrébb álltam egy kicsit és próbáltam valami rosszra gondolni, de a szenvedés percei voltak... Másnak is van ilyen? Amikor nem lehet, akkor valami csikiz belülről hogy nevess nevess nevess...
2011. ápr. 5. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%

nekem volt osztálytársnőm ugyanilyen sztorit mesélt.

én néha órákon nem tudom megállni,hogy ne nevessek,de a temetés az nem olyan dolog,ahol képes lennék nevetésre.

nem is illő.

2011. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Igen,ilyen volt már Velem is nem is egyszer.Én még azoktól a sirat asszonyoktól vagyok készen,azt tényleg nem bírom ki röhögés nélkül.
2011. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
persze énis tudom hogy nem szabad ilyenkor azért is nehéz, és nem mintha nagyon boldog lettem volna, csak egyszerüen olyan ingerek értek amiket nem tudtamhova tenni és nagyon hajszálon múlt a dolog... siratóasszonyokat én kiskoromba láttam akkor még féltem tőlük és illően viselkedtem, sirtam :-D sulis emlékeim még a himnusz alatt mindenki fapofán vigyázzban, az is röhögögörcs közeli állapot volt
2011. ápr. 5. 13:17
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
Himnusznál engem is elfog a röhögőgörcs. Meg amúgy se igazán érdekel a himnusz jelentősége...rég volt, elmúlt, hagy éljek már a jelenbe.
2011. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

gyerekességre és bizonyos fajta intelligencia hiányra vall aki temetésen tud röhögni egy paptól vagy sirató énektől..

Nem csak hogy nem illik,de borzalmasan sértő magatartás is..Az ilyen emberek érzéketlenek,és nem tudom mit szólnának ha ők temetnék el a kedves hozzátartozójukat,és valaki tök jól kacarászna..Voltaképpen kigúnyoljátok a halottat,a gyászoló családot..

2011. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Erről eszembe jutott az én sztorim, sajnálatos és szégyellem is, de megtörtént, nem tudtam visszafogni magam, temetésen voltunk, öcsémmel, anyámmal egymás mellett álltunk előttünk egy testesebb nő állt, tűsarkú cipőbe, végig azon gondolkoztam, hogy a fenébe bírja el az a vékony magas sarok azt a súlyt, egyszer csak azt vettem észre, hogy a nő kezd egyre alacsonyabb lenni, süllyedt a földbe a cipője sarka, a nő nem vette észre legalább is nem reagált rá, amikor a ravatalózóból indult a gyásznép a gödör felé a nő is lépett volna de nem tudott, hatalmasat esett, na ekkor úgy kitört belőlem a röhögés, hogy folyt a könnyem, végül is gyorsan a kezembe temettem a fejemet, és úgy hatott mintha artikulátlanul sírnék, ordítva, még néztek is, hogy mit sírok, hisz alig ismertem akit temettek, erre a nőt felhorgászták a földről, kiszedték a cipőit is, még jobban rám jött a röhögés, ekkor egy nő odajött hozzánk, és mondta, hogy van nála nyugtató és ad nekem, mert látja, hogy nagyon ki vagyok borulva, na ekkor összepisiltem magam a röhögéstől, úgy ,hogy el is távolodtam a tömegtől. Szóval van ilyen amikor az ember egyszerűen nem tudja irányítani.
2011. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem illem kérdése, vannak, akik nem akarván is nevetnek szomorú helyzetbe is. Én pld ha ideges vagyok társaságba, vigyorgok és ez is kellemetlen! De vannak "nevető" szinészek is, akik képesek egy drámát is szétröhögni és nem tudják megállni. Vagy ott van az a riporter, aki egy tragédiát ecsetelő ember visitó hangja hallatán kapott röhögőrohamot és bárhogy akarta, nem tudta abbahagyni! Ez illetlenségnek tűnik, pedig nem tehetnek róla!
2011. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

ma 13:26

de én nem voltam feldobva és boldog sem voltam, és végül nem is röhögtem el magam szerencsére, de nagyon nehéz volt megállni és ez ilyen nem szándékos reakció, szerintem nem intelligencia hiány inkább zavarban vagyunk "mi akikkel már megesett" ilyen mindeközben, a kérdés lényege az hogy olyan helyzetben amikor nem szabad vagy nem illő, valami belülről mégiscsak "csikiz"... ez pl amikor a buszon ültem, a szembe ülésbe (szerencsétlenségemre) ült egy down kóros vagy nem is tudom lehet autista, és fél percenként felnyögött ott a pofámba hogy : tőőőőőőőőőőőőőőőjéééééééééééééééééééééééééééééééééé ... és tudom hogy szerencsétlen beteg nem tehet róla milyen rossz neki stb, de mégis az a kin szenvedés amit átéltem hogy ne röhögjek a pofájába, hát az nem volt semmi...

2011. ápr. 5. 13:31
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
13:26 Jaj nem bííírom! Most is röhögőgörcsöt kaptam!!!
2011. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%

Szerinted egy beteg embernek pofája van???

És még azt mondod,hogy nem vagy érzéketlen..Tudod ,én az ilyen alakoknak kívánom,hogy történjen velük valami rossz,és mások röhögjék ki,hogy érezze azért ez nem is olyan jó dolog..

2011. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!