Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért irnak csúnyán az orvosok?

Miért irnak csúnyán az orvosok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 14:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem komolyan csak azért, mert látták gyerekkorukban, hogy az összes nagy renyhén írt. Az én orvosom is olvashatatlanul ír.... Azt hiszik menő!
2011. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mert sokat kell irniuk és sokszor ugyanazt. és kb ugy alakul ki mint a gyorsíroknál. h saját jelrendszerük lesz
2011. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
szerintem azért mert nem akarják hogy megtudd mit írnak fel!
2011. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
50%
Egyszerű a válasz azért hogy ne lehessen elolvasni mit írtak. Így nincs téves diagnózis mindenki annak olvassa aminek akarja.
2011. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert írás közben beszélget veled, és a szemedbe néz, meg a leheletedet szagolja és a másik kezével meg a pulzusodat tapintja... így fél kézzel három másik helyre is figyelve nehéz szépen írni.
2011. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondják, hogy azért, mert az orvosin olyan gyorsan és sokat kell jegyzetelni, hogy "eltorzul" és gyorsírássá alakul minden orvos írása.


Amúgy a patikus az az állatfaj, ami el tudja olvasni az orvos nevű lény írását :)

2011. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvenc elméletem, hogy orvosira csak azokat veszik fel, akik csúnyán írnak, így eleve nem is lehet szebb. (Anyukám mondogatta kisiskolás koromban, "Ebből a lányból orvos lesz, olyan az írása!".)
2011. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
És a patikusak, h tudják elolvasni azt az irást?
2011. máj. 21. 12:57
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A patikusok... van egy vicc/novella (én és a memória, hah, külön élünk), hogy a patikus sem tudja elolvasni, csak ad valamit (deréktól lefelé ricinust, deréktól fölfelé Aspirint).
2011. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
De vajon hogyan írnak az orvosin zh-t? Nálunk simán áthúzzák, mondván, nem lehetett elolvasni, vagy levonnak érte pontot. Nemrég egy csoporttársunknál a karkörzést a tanár szarkörzésnek olvasta, ezért levont pontot a zh-ból. Azóta ezen röhögünk :D
2011. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!