Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják manapság a személy...

Miért írják manapság a személyes névmást oly sokan nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés

Talán nem csak az én szememet csípi az a viszonylag új szokás, hogy igen sokan a személyes névmásokat, sőt, azok ragozott alakjait is nagy kezdőbetűvel írják, ahogy helyes az több idegen nyelv esetében, de nem a magyarban.

Bizonyos esetben, ha megkülönböztetett tisztelettel beszélünk valakiről, én is helyeslem a nagybetűs írásmódot, de ha épp az édesanyjába küldjük az illetőt néhány nem túl hízelgő jelző kíséretében, tegyük már azt kisbetűvel (különösen ha a mondatkezdő nagybetűt meg rendszeresen elviszi a cica).

Hab a tortán az E./1. nagybetűje, az elkövető egoizmusa üvölt belőle, holott lehet, hogy próbál modoros lenni.


Te hogy írod?


2011. jún. 2. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Általában figyelni szoktam a helyesírásra (anno nagyon szerettem a nyelvtant), de itt a neten ha véletlen elütök valamilyen betűt, vagy nagyon sietek, nem viszem túlzásba :)
2011. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Itt szó sem lehet véletlen elütésről, ehhez bizony előre megfontoltan meg kell nyomni a Shiftet, és ahogy látom, nagyon sokan megnyomják olyanok is, akik mondat elején, személynév írásakor nem.
2011. jún. 2. 21:57
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Próbálnak jólneveltnek látszani. Modorosság. A hülyeség meg amúgy is ragadós.
2011. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy hülye szokás, most meg már mindenki úgy érzi, hogy ha kicsivel írja, akkor az sértő, és biztos ami biztos alapon naggyal írja. Én kicsivel szoktam.
2011. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
23:07 Pontosan ez.
2011. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ahogy 23:07 írta. Illetve terjed a teljes nagybetűs forma is.
2011. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Olyanok írnak nagybetűzve akiknek nehézkes a fogalmazása, egyszerű emberek.

Én nem vettem át.

2011. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy lány ismerősöm, sokat szoktunk beszélgetni msn-en.

Először csak a nevemet írta mindig nagy kezdővel, mondom ez még alap.

Aztán amikor rám célzott, már azt is nagy betűvel írta, hogy "Te". Mondom még ez is belefér.

Na aztán innentől jöttek a durva dolgok...beszéltünk egy harmadik közös ismerősünkről. Ilyeneket ír a lány: "sokat gondoltam Rá"..."voltam fagyizni Vele"...."vettem ajándékot Neki"...


Na ekkor már a szélütés kerülgetett, de akkor kaptam totál hülyét, amikor ilyet ír egy harmadik emberről: "mikor jössz el velem Hozzá?"


ÁÁÁÁÁ, na mondom, ennyi, nem bírom, anyád, ez hülye.....


Na szóval a szimpla véleményem az, hogy ez egy baromi gyökér dolog. Modorosnak, udvariasnak akar tűnni, de sztem fordítva sül el, és mesterkélt, erőltetett lesz, és pont az udvariasság hiánya és az illemtan nem-ismerete jön le nekem belőle. Valamint sznobéria, sznobizmus. Én ezt látom benne.

2011. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olyan jellegzetes "a hülye okoskodik" íze van a dolognak.
2011. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
De azt, hogy "én", "velem" meg ilyesmi, szóval ami rájuk vonatkozik, azt meg nem kezdik nagy betűvel, mert az meg önfényezés lenne... :D Maradjunk szerények. :)
2011. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!