Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írjuk helyesen: srégen,...

Hogy írjuk helyesen: srégen, srégent, slégan vagy slégant?

Figyelt kérdés
2008. febr. 29. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
srégen
2008. febr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%

most felkeltem, s megnéztem a helyesírási szabályzatban, hogy mi a helyes: srégan.

én úgy tudtam, hogy sréhen. :$

2008. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Úgy írod és úgy mondod ahogyan akarod! A "helyesírás" semmiben sem függ a nyelvtől, pl: ha az 'a' betűt szivecskével jelölöm zután, akkor annak az a jele! :)
2008. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
88%
átlósan? :)
2008. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kifejezést én nagy ívben kerülném. Nagyon magyartalan, de hogy pontos legyek, inkább nagyon németes. Nicht war?
2008. aug. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
sréan
2009. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudtam hogy 'sréhen'

De igaz.. jobb azt használni hogy átlósan:D

2009. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
srégan
2010. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor Kazincbarcikára jártam egy tanfolyamra, épp nyár volt és arra járt valami cirkusz (2014-ben). Hirdették magukat, ki volt plakátolva mindenfelé, hogy nemsokára jönnek, meg hogy hol lesznek. Mai napig emlékszem szó szerint erre az egy sorra a hirdetőtábláról: "Az Aldival srégan szembe"

Hagyján, hogy srégan, de "szembe" :D

Egyébként nem tudtam, hogy ennyi módon használják a kifejezést, teljesen véletlenül kerestem rá. Ahány német nyelvjárás, gondolom annyiféleképp vették át a magyarok is, ráadásul nálunk is némely szóra akár tíz tájszó is van.

Szóval a cirkusz után szabadon, én a "srégan" mellett foglalok álláspontot (köreinkben azóta is szállóige az "Aldival srégan szembe"), de a Magyar Helyesírás Szabályai c. könyv szerintem a követendő. Bár ahogy korábbi kommentelő írta, ott is a "srégan" a helytálló.

Ennek ellenére én is mellőzöm a kérdéses kifejezést és az "átlósan" kifejezést használom hétköznapokban.

2018. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!