Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mindig félreütöm a kétbetűs...

Mindig félreütöm a kétbetűs betűket. Van valami módszer "hogy" ezt elkerüljétek?

Figyelt kérdés

Valami fasza módszer kéne, hogy ne üssem el ezeket a nyavalyás betűket.

Gépírást tanulók, tanítók van valami ötletetek?


2011. aug. 2. 14:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz kategória!
2011. aug. 2. 14:48
 2/5 anonim válasza:
ezt kifejtenéd bővebben, nem értem pontosan? :/
2011. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szándékosan elgépelve, hibásan tettem fel a kérdésemet de valaki, vagy valami kijavította. Arra gondolok, hogy pl. "hoyg, fazsa zseretem. naygon, villayn"

Előbb szoktam az Y-t leütni vagy a hátrébb lévő betűt. Lehet ez azért van mert balkezes vagyok?

2011. aug. 3. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is balkezes vagyok, tanultam gépírást, és én is fel szoktam cserélni a betűk sorrendjét! Akkor lehet, hogy tényleg van összefüggés a balkezességgel?! Ha kézzel írás közben is felcseréled a betűket, az már diszgráfia! Amúgy van Back space billentyű! :-)))
2011. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy kis tudatos odafigyeléssel történő gyakorlás segít. Én rendszeresen az A és E billentyűket kavarom/keverem, pedig nem is egymás mellett vannak. De már beletörődtem, hogy tízbalujjas vagyok. :)
2011. aug. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!