Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A mai hivatalos helyesírási...

A mai hivatalos helyesírási szabály szerint, helyes vagy helytelen az ö és az ü betűn használt két pontos ékezetet helyetti egyszerű vonal mely lényegében a két pont összekötése?

Figyelt kérdés
ma már szinte mindenki így ír és a kérdésem csak annyi, hogy elfogadták-e a helyesírás szakértők vagy nem.....mert régebben még emlékszem helytelen volt ha valaki így írt....
2012. ápr. 3. 13:30
1 2
 11/15 anonim válasza:
Egy időben én is így írtam, de aztán mondta a nyelvtantanár hogy pontot rakjak, mert ezt versenyen nem fogadják el. =)
2012. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Én is egy időben így írtam, de a tanár átjavította, szóval leszoktam róla.
2012. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm minden válaszolónak....megkaptam a kérdésemre a választ.

Csak a pontosítás végett: azért tettem fel ezt a kérdést mert elméletileg lehetséges, hogy ha az írás ill. a nyelv változáson megy keresztül akkor azt követik a szabályok is. Tehát NEM arra gondoltam, hogy most már a vonal lesz a helyes és a pontok a helytelenek...hanem csak az érdekelt, hogy a hivatalos helyesírási szabályzat változott-e, mert hogy szokásuk elfogadni ill. elutasítani dolgokat.


de még 1x thx mindenki :D

2012. ápr. 4. 18:21
 14/15 anonim válasza:
Velünk mindig szívózik a magyartanár, hogy nem fogja elfogadni érettségin. Ebből kifolyólag gondolom, hogy nem helyes. Szerintem ez azért alakult ki, mivel iskolában diktálás közben gyorsan kell írni és így időt spórolunk.
2012. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

^ Olvasd el az előző válaszokat is, leírtuk, miért nem helyes.


Szerintem nem igazán spóroltok ezzel időt, mivel két pontot nagyon gyorsan ki lehet tenni. Legfeljebb energiát, mert nem kell felemelni a tollat. :)

2012. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!