Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért terjed a fiatalok...

Miért terjed a fiatalok körében az igekötők különírása?

Figyelt kérdés
Szerintem az anglicizmus a probléma gyökere, szerintetek?
2010. jan. 14. 22:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak az terjed,hanem az alapvető nyelvtani szabályok elhagyása.

Rengeteg a rövidítés,a magyar szavak angolos leírása. Pl. i helyett y kerül a szó végére,mert az olyan menő.Azt a két szót pedig,hogy "együtt" és "milyen" még véletlenül sem találják el.

Láttam már így írva őket,elég gyakran: eggyütt,együt,mien

Rengeteg az angol rövidítés is pl. thx,sry mintha a köszi és a bocs(i) nem lenne kb ugyanolyan jó. Tényleg nem akarom megbántani azt,aki tizenévesen tökéletesen ír,de ilyet egyre ritkábban látni és kezdek aggódni,hogy a következő korosztály épp csak egy fokkal jobb az analfabétáknál. :(

2010. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert nem tudnak írni egyszerűen. Nemcsak az igekötőket hibázzák el, mást is. Én 19 éves vagyok, mégis tudok helyesen írni, mert régen megtanultam.
2010. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Ááá! Nem így van.


Én 40 éves vagyok, az én "időmben" a nyolcadikos osztálytársaim 60-70 %-a nem tudott helyesen írni, de nagyon nem.

Csak ugye az a korosztály akkor nem jelent meg ilyen közösségi oldalakon, fórumokon, ahol kibukott volna a látens analfabetizmus.

Ma meg boldog boldogtalan írkál mindenfelé, ill bepötyögi ide oda a mondandóját, terjesztve a "kórt"

2010. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem az igekötők különírása a legnagyobb probléma, hanem azok, amiket az első válaszoló felsorolt. Hogy jön ide az anglicizmus (ami egyébként mást jelent), az angolban nincs is igekötő? A különírás nem tűnt még fel nekem, annál inkább az, hogy a közbeékelt szó esetében is egybeírják azt, amit nem kéne, pl "megfogja tudni" "letudja írni".
2010. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Az idősebb korosztályban is vannak szép számmal olyanok, akik helytelenül írnak, és nem látogatják a netet, persze nem olyan munkakörben dolgoznak, ahol az írás fontos, így aki gyengébb tanuló volt nyelvtanból, az később nem olyan helyen tanult tovább, ahol ez kell, és nem is olyan munkát vállal, és ez akkor bukik csak ki, ha hivatalos levelet kell írni (ismerős nem szól ugyanis rá), aztán bogarászni kell nem csak azt, hogy mit akart kifejezni, hanem egyáltalán hogy el tudjuk olvasni a kézírását. Nem tinikről és fiatalokról van szó, hanem a jelenlegi 40-es korosztályról és idősebbekről.


Mindig voltak olyanok, akik nem tudtak helyesen írni, vagy a gyengébb képességeik miatt, vagy azért, mert nem érdekelte őket. Abból, aki nem akar tanulni, vagy írásproblémás, a legjobb tanár se tud 3-4-esnél jobb helyesírást kicsikarni. Pláne most, hogy "a diáknak mindent szabad, a tanár meg még csak rá se szólhat, mert sérülnek a gyerek személyiségi jogai".

2010. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

én nem tudom átérezni a problémátokat.

a nyelv és vele a helyesírás is folyamatosan változik. az tény, hogy manapság mintha gyorsabban változna, mint korábban, de ez a lényegen nem változtat.


lehet persze küzdeni ellene, lehet kioktatni embereket, de elérni úgysem fogtok semmit, csak a vérnyomásotok lesz az egekben. egyébként meg majd kinövik. vagy nem. meglátjuk.

2010. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Első hozzászóló vagyok:

Egyetértek mindenkivel.Ennek ellenére szeretném megkérdezni,hogy titeket nem szokott zavarni,ha például itt az oldalon szinte már ordítóan rossz helyesírást láttok? Néha már fizikailag fáj,ha pl. ezt látom: hüje,szálya,ojan,wagyok stb.

2010. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Mézga Öcsi újmagyarja csak rövidített. :-) Fejlődik a helyesírás, de nem úgy, hogy mindent felrúgunk...
2010. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
2010. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
94%

Előre jelzem, hogy 13 éves vagyok.

Én mindig szépen, helyesen írok és amikor egy korombeli olyat ír, hogy thx meg sry akkor mindig megmondom neki, hogy vagy angolul vagy magyarul, de a kettőt leszel szíves nem keverni, mert nem ugyanaz. Annyira utálom, hogy folyton rövidítenek és azt hiszik menő, ha a vagyok szót úgy írják le, hogy wok.

Van egy barátom aki folyton így ír és már annyira idegesít. Biztos bután hangzik pont tőlem, aki pont ebben a korszakban van. Igen, Én 13 éves létemre gáznak tartom azt, hogy a korombeli fiatalok teljes mértékben eltorzítják a magyar nyelvet. Jó, a mondatokat én sem szoktam nagybetűvel kezdeni, de a helyesírásom kifogásolhatatlan.

2010. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!