Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A magyar nyelvet tudják a...

Navocs kérdése:

A magyar nyelvet tudják a külföldiek haladzsásan utánozni?

Figyelt kérdés
Gondolik itt arra, hogy a német, francia, olasz, orosz nyelveknek van egy sajátos hangzása. És a magyarnak is van? Vagy pedig azért egyedi, mert utánozni sem lehet?

#nyelv #magyar #külföldi #haladzsásan #utánozni?
2012. máj. 9. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

ezen én is gondolkodtam.

Szerintem a magyar nyelv jellegzetessége a sok "e" betű használat. Ha megfigyeled, majdnem minden szóban van e betű. :D

2012. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy van. A legtöbb külföldi nyelvhez képest például jellegzetessége, hogy minden szónak az elején van a hangsúly. Meg hogy rengeteg "e" hang van benne. Körülbelül ezekre kell helyezni a hangsúlyt az utánzásnál, és az jellegzetesen magyar lesz.
2012. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én hallottam magyar halandzsát, de nagyon furcsa volt, szerintem nem volt jó, de inkább egy külföldi véleményét kellett volna megkérdezni.
2012. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
E és az r gyakori... mekegő nyelvnek is nevezik. :) (De ha ízesen beszéled, simán kikerülhető.)
2012. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is halottam már magyar halandzsát, egy régi cseh vígjátékban volt rá példa. Ha esetleg sikerül megtalálnom a YouTube-n, akkor felteszem róla linket.
2012. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Én Angliában élek.Amikor angol tanfolyamra jártam a csoportban csak én voltam magyar.A többség brazil volt.Szünetben volt hogy a párom felhívott telefonon és beszélgettem magyarul vele.A többiek meg csak mosolyogtak.Amikor megkérdeztem miért vigyorognak elmondták.Hallgatták,hogy beszélek magyarul,és azon vigyorogtak,hogy milyen gyorsan mekegek..

Valami ilyesmit mondtak hogy ezt hallják: mekkkeekkekkke mekkrrekkerre.

A munkahelyemen az angolok meg azt mondják hogy olyan a magyar nyelv mintha állandóan káromkodnék.(néha szoktam mert úgysem értik)

2012. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

‚A munkahelyemen az angolok meg azt mondják, hogy olyan a magyar nyelv mintha állandóan káromkodnék (néha szoktam mert úgysem értik).“


Ment a zöld kezecske!

2012. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A reketekézés meg a szóvégi matatás elég jellegzetes, pl matathatatlan katlan. :D
2012. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, én is nagyon sokáig abban voltam, hogy mi magyarok mekegünk. Aztán megismerkedtem a férjemmel, aki külföldi, és ő azt mondta, hogy neki olyan "o"-s a magyar. Azzal indokolta, hogy nekik nincs "a" hangjuk, és az neki közel áll az "o"-hoz. Tehát, ha gyorsan beszélek, akkor az "a" is, "o" is egybeolvad.


Off: Azért nem minden nyelv büszkélkedhet eszperente nyelvvel. :)

2012. máj. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Le leszek pontozva, mert nem a kérdésre válaszolok, csak egy kis színes:

Egyik színésznőnkről mesélték (talán Csernus Mariannról, de nem biztos).

Baráti befizették őt és férjét egy tengeri hajóútra. Az egyik esti műsorban valaki ilyen nyelvekkel viccelődő produkciót adott elő. Több nép és nyelve sorra került. Nem lett volna ezzel baj, de bántó volt a körítés. A magyar különösen durvára sikeredett. A fentebb említett jellegzetességeken volt a hangsúly, de a köré szőtt szöveg nagyon megalázó volt. A hölgy megkérte a műsorvezetőt, hogy ő is előadhasson valamit.

Elmondta, hogy ő egy magyar színész, s anyanyelvén adna elő egy verset. Kosztolányi Dezső Ilona című művét adta elő. Ováció lett az eredmény. A nézők felállva tapsoltak, éljenezték.

2012. máj. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!