Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A magyar nyelvet tudják a...

Navocs kérdése:

A magyar nyelvet tudják a külföldiek haladzsásan utánozni?

Figyelt kérdés
Gondolik itt arra, hogy a német, francia, olasz, orosz nyelveknek van egy sajátos hangzása. És a magyarnak is van? Vagy pedig azért egyedi, mert utánozni sem lehet?

#nyelv #magyar #külföldi #haladzsásan #utánozni?
2012. máj. 9. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Hogy milyenek hallják a külföldiek a magyar nyelvet,ez sokféleképpen halljuk vissza.Nekem a magyar nyelvvel Chilében volt egy élményem.Chile egyik legszebb botanikus kertjében sétáltunk (Vina del Mar).Annyira gyönyörű volt,hogy a párommal csak arról beszéltünk,hogy ez milyen szép,az milyen szép,te jó ég!Ilyet még nem is láttunk stb"

Egyszer csak egy férfi felénk fordult széles vigyorral:Az isten ba***a meg!" Jött a döbbentet.Először nem értettük,hogy egy chilei férfi miért káromkodik magyarul.Másodszor meglepett minket,hogy egy igencsak erős istenfélő országban élő ember istent a szájára veszi..Köpni nyelni nem tudtunk.A pasas kezet nyújtott majd még egyszer mondta.A párom végül megkérdezte tőle,hogy kitől hallotta ezt a magyar mondatot.Mesélte,hogy 1 évig volt egy magyar kollégájuk aki mindig ezt mondogatta nekik amikor bejött és amikor hazament.Sosem kérdezték tőle,de feltételezték,hogy így köszönnek a mi kis hazánkban. Nos elmondtuk neki,hogy ez egy csúnya káromkodás.(azt nem mondtuk,hogy isten is benne van) A pasas jót nevetett,majd kérte,hogy mondjunk már mi egy szép magyar köszönést,hátha összefut még magyarokkal.

Na a páromban s előjött a kisördög.Erre a mondatra tanította be a pasast,hogy idegen magyaroknak így kell köszöni.

"Hello!te fingottál?

Kíváncsi lennék hány magyarnak mondhatta mondjuk egy étteremben?

2012. máj. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer csináltak egy felmérést, hogy melyik magyar szó tetszik a legjobban a külföldieknek (jelentéstől függetlenül ,csak hangzás alapján). A gólyafos nyerte a versenyt, a szeretlek szó meg igencsak gyengén szerepelt. Ezt csak érdekesség képpen mondtam. :)
2012. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Az első hozzászólóval értek egyet, a magyar nyelv sajátossága a sok "e", vagyis a magyar nyelv egy mekegő nyelv. (Azzal a kiegészítéssel,hogy nem e-betűk, hanem e-hangok vannak a magyar nyelvben.)


Volt egy német barátom, sokat élcelődtünk egymás nyelvén, én mondogattam neki, hogy "ancig-cvancig-cuncig", erre ő így vágott vissza: "kete-fete-pete-mete-rete" :)

2013. máj. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!