Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem akarják egyes...

Miért nem akarják egyes emberek használni a szóközt?

Figyelt kérdés

Rettentően idegesít,ha így látok írva egy szöveget,hogy sehol nincs egy rohadt szóköz,mert egyszerűen minden egybefolyik,és most lelkileg terrorizálom magam azzal,hogy én is így írok.

Most komolyan, mi ez? Lustaság? Vagy nem tűnik fel nekik semmi? Nem értem, legyen szíves valaki magyarázza el....



2012. máj. 17. 04:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvtan rendkívül alacsony szintű ismerete.


Lustaság.


Annak a hite, hogy ez a menő.


Így együtt.

2012. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az illető nem törődik azzal, hogy az olvasónak nehéz lesz elolvasnia. Ha nem nekem szólnak ezek, pl egy blog a neten, akkor biztos nem kezdem el olvasni. Ha nekem ír így valaki emailt, akkor leszoktatom róla... (visszaküldöm, hogy javítsa ki...:-))


Kizárólag SMS-ben látom értelmét és fogadom el, ugyanígy a szórövidítéseket is csak ott, ha egy mód van rá. 5-10 karakter túlnyúlás miatt ne kelljen már két SMS-t küldeni, inkább iktassa ki a szóközt a kedves barát.

2012. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
merhüjék
2012. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan gépel akkor előfordul h némely billentyű nem nyomódik le rendesen.
2012. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Lustaság.

Ha énnekem nem nyomódik le egy gomb, addig verem, amíg le nem nyomódik. Pl. te is így írtad; a vessző után nem tettél szóközt. Szokj le róla. Idegesítő. Egybefolyik az egész cucc. Könyörgöm, van szóköz, meg enter! Használjuk!

2012. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak nem sok érzéke van a szarkazmushoz. Te van Sheldon Cooper netán? :)


Köszönöm a válaszokat egyébként, jöhetnek még az észrevételek.

2012. máj. 17. 19:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

^ Szándékosan írta úgy, pedig rettentően idegesíti... :D


am sztem is tök gáz h sokan nemtudnak hejessenirni v egyszerűen csak lusták

és megszokják fészen v cseten ezt a írásmódot

a rövidítéseket is és a shift billentyűt sem kell ám feleslegesen koptatni csak szmájlinál :P

meg pontot sem tesznek hanem mondatonként v még gyakrabban entert ütnek

vágod?

am az ismijeim tudják h nyelvtannáczi vok,de a fenti helyeken már züllök egy kicsit

de azért most nehéz szándékosan és mindent rosszul írni :(

ja és sztem nem igaz h a billentyűvel van probléma mert van aki soha nem tesz vesszőt úgy mint most a kérdező

egyszerűen csak nemtudják h hogyan kellene


Hú, nem bírom tovább... :)


Üdv. :)

2012. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá, küldés után vettem észre, hogy írtál, kérdező.

Az előbb a felfelé mutató nyilacska természetesen az előző válaszolónak szólt, nem neked. :)

2012. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő korukban nem magyarázák el nekik ezt a fontos tipográfiai szabályt, ezért ezt szokták meg.
2012. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a legidegesítőbb írásbeli hiba a világon. Aki valaha látott bármilyen írott szöveget (könyvben, újságban, interneten, bárhol), az nem igaz, hogy nem látja, hogy ott van egy kib*szott szóköz az írásjel után. Szóval ennek a problémának valami más oka van. Mindenesetre baromira kíváncsi lennék, mi az.
2015. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!