Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Titeket nem zavar, hogy azt...

Titeket nem zavar, hogy azt írják/mondják, hogy pl. felesik? Egyáltalán helyes ez?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon bántja a fülemet/szememet, ha valaki azt mondja/írja, hogy pl. felesik. Egyáltalán helyes ez?

Az értelme megváltozik; szerintem nem is értelmes. De hogyan alakult ki ez? Elesik, nem felesik.

Titeket nem zavar?



#rosszul használt igekötő
2012. máj. 20. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy osztálytársam, aki így beszélt:D Mi csak röhögtünk rajta, mert annyi ilyen h.lye szót tudott, h már kb. külön szótárt csináltunk neki:D De amúgy valóban idegesítő:D
2012. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
De zavar. Meg a besértődik, a másik kedvencem :S
2012. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem több ismerősöm is így beszél, állandóan mondom nekik, hogy nem felesik, hanem elesik. De nem hallgatnak rám. Ők úgy gondolják, hogy ez helyes.
2012. máj. 20. 19:43
 4/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ők tudják jól. Ha az eső az esés következtében magasabb helyre kerül, akkor felesnek. Ki tudja, a mai világban!


Van néhány hasonló, ami nekem is szokatlan. Pl. a megébred. Egy ismerősömtől hallottam: kapcsold meg a villanyt.

2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Sok paraszt olvasás hiányában nem ismeri az irodalmi nyelvet. Van, ami ettől jobban idegesít..
2012. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavarnak az ilyen keverékszavak, kifejezések.

Felbukik + elesik = felesik.

Muszáj + kénytelen vagyok = muszáj vagyok.

Stb.

2012. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a

"valószínű, hogy" + "valószínűleg" = "valószínűleg, hogy".

Na ettől falra mászok. És egyre többet hallani.

2012. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Vree ***** válasza:

A szlenget nem lehet megállítani, még akkor sem ha sokszor tudatlanságból, igénytelenségből vagy agyatlan menőzésből alakul ki.


Emlékszem nekem a "bejön" volt kisebb megrázkódtatás anno.

2012. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A bejön a kilencvenes évek magasságában(!) kezdett elterjedni. Sirály. Akkor még nem írtak rá az emberre, csak evidenciában tartották!) az el nem felejtendőt. Pl. hogy egyszer majd lájkolni kell.
2012. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A szleng egy dolog, csak amikor hivatalos, formális környezetben hallok ilyeneket, akkor elgondolkodom, hogy mi a különbség a nyelv rugalmassága és elsekélyesedése között.
2012. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!