Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van ez ezen az oldalon?...

Miért van ez ezen az oldalon? Vagy ez nem csak itt fordul elő?

Figyelt kérdés

Ezen a honlapon rengeteg olyan választ látok,ahol ékezet nélkül válaszolnak.


Más oldalakon ez nem ilyen gyakori!


Vajon miért van ez? (Vagy csak én gondolkodom így?)


2009. júl. 19. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Sokan válaszolnak külföldről, így a gépükön nincs magyar betükiosztás.
2009. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja egy csomóan szlovákiából, vagy romániából irnak:)
2009. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ja meg gyorsabban lehet 10 újjal gépelni, ha az ember nem használ pl.: ó,ú,ű,á,ő karaktereket.
2009. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aTeE válasza:
100%

Én is erdélyi vagyok és elég fura.

Főleg ezt a- z=y -cserét utálom :D


aTeE

2009. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Erdélyből vagyok, de engem valahogy nem fogott meg ez az ékezet nélküliség, amit sok ismerősömnél is tapasztalok. A 10 ujjas gépeléses érvet cáfolom, 15 éve írok 10 ujjal - aki 10 ujjal tanul meg gépírni, az kényelmesen megtanulhatja az ékezetes betűket is.


Sokan a z-y csere miatt panaszkodnak, mert az angol kiosztás szerint szokják meg, nos meg lehet azt fordítani, és még csak nem is bonyolult.


Akik Svéd, Német vagy más országokban élnek, azokat megértem, mert ott a mindennapi élethez nem használják a magyar nyelvet. Szlovákiában nem tudom, mi a helyzet, de Erdélyben az élet többnyire magyarul zajlik, szerintem illene ékezeteket használni. Szerintem igényesség kérdése is, meg akarat és hozzáállásé. Aki elszánja rá magát, az egyetlen hét alatt meg tudja szokni, onnantól meg már úgy lesz természetes.

2009. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Igénytelenség, ezt látják máshol és egyfajta kúlság érzetet nyújt. Szerintem csak szánalmas. Van egy kisebbség, akinél valóban problémás lenne magyar kiosztást használni, de nem ez a jellemző.
2009. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
en azert irok ekezet nelkul,mert regen nagyon nagy kocka voltam,volt h egy nap tobb mint 10 orat jatszottam persze csak interneten,masokkal,es mivel kulfoldi jatek(pl.WoW) ezert ott a chatbe nem lehet ekezettel irni,es ezt szoktam meg,es engem igazabol nem zavar,mert ott masok is igy irtak,es eszre se veszem ha valaki ekezet nelkul ir.
2009. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En pl nem tudok ekezetet hasznalni, meg sem vagyok szanalmas, csak Irorszagban elek es nincsen magyar betukiosztasu klaviaturam. Szivesen feltennem azt a kerdest az osszes topikban, hogy az emberek miert tesznek fel buta kerdeseket, ahelyett, hogy kicsit hasznalnak a berozsdasodott agyukat. Nem faj, hasznos es meg mukodik is.
2009. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!