Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a "kedvenc" helyesírási...

Mi a "kedvenc" helyesírási hibád ezen az oldalon? Mi az amit a legtöbbször látsz rosszul leírva? És mik a leggyakoribb kifogások, ha szólsz valakinek a helyesírása miatt?

Figyelt kérdés

Muszály, ilyed, ojan, elhalylik, rolla, tőlle - most csak amik elsőre eszembe jutottak, de sajnos rengeteg van..:(



Kedvenc kifogásaim:

1. siettem (miért a muszájt tovább tart leírni mint a muszályt???)

2. Mos méér kell ebbe is belekötniiiiiii?


2010. febr. 2. 09:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%

mien/mijen

haggyál, eggy, kéccer, aszt, tarcs(tarts helyett), ércsd

ezeket már mind olvastam. de az a durva, hogy többségét egyébként értelmes, normális szövegben. mert ha valaki minden szót így ír vagy az írása értelmetlen, rendezetlen szóhalmaz, akkor ráértem. de ezeknél pont nem, ezért is emlékszem rájuk.

2010. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%

Meik, valyon, muszály, jáccunk, jácca, tely (ezen napokig sírtam), salyt, ijen, ojan, megbocsájt, Timy, köcce, komi (ez egyáltalán, mit jelent?), el vág, magyarország, lámpabúra, hoyg (Igaz, ez csak elgépelés, de hát mibe telne kijavítani?

punpa

2010. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
64%

ezek tényleg idegesitöek..Mondjuk én nem használom a hosszu magánhangzokat...

:D mint most is.

remélem ez azért nem durva

2010. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
A komi szerintem komolyan, de mit jelent a timy? (Timi lenne?)
2010. febr. 2. 10:07
 5/48 A kérdező kommentje:
Miért nem használod? Billentyűzet vagy szerinted felesleges?
2010. febr. 2. 10:07
 6/48 A kérdező kommentje:
"ojan szojon hoza aki ert hoza" - ez az új kedvencem:))
2010. febr. 2. 10:08
 7/48 anonim ***** válasza:
94%
Én leginkább a vesszőkre vagyok allergiás - vagyis amikor össze-vissza rakják őket mindenhova, csak épp oda nem, ahova tényleg kellene is. :P
2010. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
54%

azért nem használom a hosszu magánhangzokat...mert valahogy igy gyorsabban megy...vagy nem is tusom olyan megrögzött már ez nekem...de csak az o-ó i-í és az ö-ő

pedig menne csak igy szoktam meg:D...

bár szerintem inkább igy irjak mint sem azt irjam hogy-pl..a rolla vagy öncsed :D érted?

2010. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
és amikor valaki dzseki helyett csekit ír, ott már rég elkezdődtek a bajok...
2010. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%

Talán nem mind konkrétan helyesírási hiba ugyan, de kedvenceim: köcee, wok, szal, teccen.


Ja, de ez a "siettem" tényleg vicces..

2010. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!