Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? Szavaznák...

Melyik a helyes? Szavaznák vagy szavaznék?

Figyelt kérdés

#szavaznék #szavaznák
2012. nov. 23. 10:28
1 2
 1/16 Antimod ***** válasza:
59%
A második.
2012. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.


Ha a képviselők nem SZAVAZNÁK meg az új törvényt, akkor nem lépne életbe.


Én soha nem SZAVAZNÉK igennel erre az új törvényre.

2012. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
A kérdés nyilván E/1 személyre vonatkozik. Ezért nincs értelme relativizálni, ahogy a második tette. A megfejtés a szavaznék.
2012. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A kérdés nem nyilvánvaló, hogy E/1re vonatkozik, a második válaszoló jól leírta, mikor melyiket kell használni.
2012. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést is ugyanezzel a "mindkettő helyes" érvvel siklatták ki.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__367828..


Olyan kontextust gyártasz a helytelen szó köré, amiben helyessé válik. De ez a kérdezőt nem viszi előbbre.

2012. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem a kérdezőt kell előbbre vinni, hanem először a válaszlókat kellene a kérdezőnek. Ha nem tud pontosan feltenni egy kérdést, akkor ne várjon pontos választ.
2012. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

mondjuk abból, hogy a kérdésben a "szavaznék" is szerepel egyértelmű, hogy E/1


ami a kérdést jogossá teheti, az a mély és magas magánhangzók kapcsolódása, tehát ebből a szempontból a helyes úgy lenne, ha "szavaznák", azonban ennek önálló jelentése van - mint ketteske is írta -, így kizárásos alapon marad a szavaznék mint egyetlen helyes E/1-ben

2012. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell szövegkörnyezetbe rakni, mert még ha nyilvánvaló is lenne, hogy a kérdező E/1-re gondolt (nem az), akkor is meg kell(ene) mutatni, hogy bizony a szóalak nem _hibás_ (ezért nem húzza alá pirossal a helyesírás-ellenőrző), de _más_ az értelme. Mert ha egyszerűen odab.szunk egy ilyet, minden magyarázat nélkül, hogy ez a jó, vagy az a jó, akkor egy bemagolnadó dolgot tanítunk (azaz igazából nem is tanítunk). Droidot képzünk, aki képtelen rájönni, hogy miért az a jó, és nem kötődne össze az agyában, hogy bizony itt két rag van, amik mást és mást jelentenek.


Ettől meg hátha a homlokára csap, hogy tényleg.

2012. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen szájbarágós módon tanították meg:


"Az ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉn az NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉK"

:)

2012. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ilyen jellegű mondatra gondoltam: Én is az XY-ra szavaznék!


Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem megértettem, hogy mi a különbség a kettő között.

2012. nov. 23. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!