Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi az oka szerintetek a...

Mi az oka szerintetek a 'produkció' szó ennyire gyakori használatának a TV-műsorokban?

Figyelt kérdés

Ez ugyan a nyelvhasználat és nem a helyesíráshoz tartozó kérdés.

Mégis felteszem, mert már annyira feltűnő a lépten-nyomon való használata. Ld. tehetségkutató műsorokban, de máshol is. (Legutóbb a tegnapi, dec. 7-i Prima Primissima díjátadás közvetítésénél.)

Holott a produkció szó helyett jó pár magyar szót használhatnának.

Tudatos-e ez vagy csupán a műsorvezetők nyelvhasználati igénytelenségét jelzi?



#idegen szavak túlzó használata #magyar szókincs #nyelvi igénytelenség #szakmai követelmények hiánya
2012. dec. 8. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában semmi bajom a produkció szóval, de ha orrba-szájba használják, az bántja a fülem. Minden bizonnyal a műsorvezetők (vagy a szövegírók) igénytelenségének a jele, hogy nem képesek választékosan fogalmazni.


Nekem mostanában a professzionális szó túlzott használata tűnik fel. Használják a hivatásos, a szakértő, az igényes és más egyéb szavak helyett.

2012. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Mindig felkapnak meg elfelejtenek bizonyos szavakat, kifejezéseket. Nekem pl tehetségkutatókról a "nem jött át" kifejezés ugrik be. De pl tudományos életben megfigyeltem a "nyilván" szó elterjedését, amit rengetegszer használnak. Régen egyetemeken (meg néhány helyen pl tán pesten még tán ma is) szerették (szeretik) az "evidens" szót is.


Meg hát a project szó még, ami igen népszerű lett manapság. Még magyarosították is projektre (magyar j-vel ejtve).


De pl a muszáj szó is viszonylag új szavunk, én el nem tudnám képzelni a beszédet a muszáj szó használata nélkül. A "kell" az mást jelent. A nincs más lehetőség, rá vagyunk kényszerítve se ugyanaz, meg túl hosszú, és eléggé körülírós.

2012. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy most zaravó, de pár évtized múlva a világ legtermészetesebb dolga lesz. És ez nem baj! A nyelvet nem lehet megerőszakolni, az e-mail, sci-fi szavakat sem szívlelték, amikor megjelentek. De ez van, nem tudtak jobbat mondani.


Egyébként mondhatsz egy pár szinonimát a produkció szóra, nekem nem jutott olyan magyar szó eszembe, ami egyszerre: 1. magában foglalná a "produkció" szó jelentését, 2. ne hordozna valami oda ne illő egyéb jelentést.

2012. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mit jelent számodra a produkció szó?

Kifejtenéd bővebben?

2012. dec. 8. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!