Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik lehetnek az alternatív...

Mik lehetnek az alternatív energiaforrások használatának árnyoldalai?

Figyelt kérdés
Ugyanis az esszé szerint amit írnom kell, bizony vannak. Mondjuk pl a napenergiának és a szélenergiának?
2010. szept. 26. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán a befektetés, ami később térül csak meg... meg az, hogy nem lenne elég nyersanyag és energia ahhoz, hogy lecseréljük minden háztartásban a jelenlegi rendszert...
2010. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Elsőre komoly beruházás, de nagyjából ennyiben ki is fújt a dolog, a technika fejlődésével pedig egyre kisebb gondot jelent majd a szélcsend, vagy a borult idő.
2010. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én is ilyesmikre gondoltam, tehát akkor köszönöm.:)
2010. szept. 26. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vedd hozzá, hogy a rongálják a tájat, mert a napkollektorokhoz nagy felület kell, míg a szélerőművek csúfítják, vagy nem tudom :D veszélyt jelentenek a madarakra, esetleg :)
2010. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

- nem eléggé egyenletes: ha nem fúj a szél, borús az idő vagy este van, akkor máris nem működik, vagy messze nem ugyanakkora a hatásfokkal.

- az egyik legnagyobb gáz, hogy nem tudjuk tárolni az energiát. A szénnél és kőolajnál nincs ilyen probléma, amíg nem használom fel, addig simán tárolható az eredeti állapotában. A nap- és szélenergiával az az egyik legnagyobb probléma, hogy a kapott energiát rögtön átalakítja a felhasználandó hő- vagy elektromos energiává, azt meg nem tudod tárolni.

- egyenlőre sokkal drágább adott egység energia előállítása alternatív módon, mint hagyományosan. A szélerőművek pl. elég gyorsan tönkremennek, drága telepíteni őket és fenntartani is.

- egyes alternatív energiaforrásoknak szintén lehetnek környezetkárosító hatásai, ha nagyon elterjednek. Pl. a geotermikus energia használatával talajból vesszük el a hőt, tehát hűtjük azt, ha termálvizes (az jobb hatásfokú, mint a sima), akkor még azokat is. Ha nagyon sokan egyszerre ráállnának, akkor annak már érdemi hatása is lehet akár. Az atomerőművek növelik a hűtőkörhöz használt folyó hőmérsékletét, ez se tesz jót az ottani élővilágnak. A radioaktív hulladékról nem is beszélve, ami egy újabb probléma.

2010. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez viszont elég szubjektív már, hogy mi csúfítja a tájat. Én egy naptornyot, vagy szélerőművet kifejezetten szépnek találok, viszont egy szénerőművet már annyira nem.
2010. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lényeg már elhangzott:


Az alternatív energiák egy része nem akkor keletkezik, amikor szükségünk lenne rá, hanem amikor kedve tartja. A teljes villamos hálózatban mindig egyensúlyban kell, hogy legyen a termelés és a fogyasztás. A rendszer stabilitását a könnyen szabályozható alaperőművek adják, melyek teljesítménye attól, függ, hogy mennyire tekerjük fel a szabályozót. Ilyenek a fosszilis erőművek, az atomenergia és a víz.


Tehát ha szeretnéd hasznát enni a szél és napenergiának, azok mellé kellenek alaperőművek, amik pótolják a kiesett teljesítményt, amikor felhő kúszik a nap elé, vagy olyan gyors a szél, hogy ha nem állítod le a szélerőművet, tönkreteszi.


Nálunk sajnos nincs komoly vízenergia lehetőség, ezért az ország matematikailag sem tartható el pusztán alternatív forrásokból, kelleni fog Paks meg a Mátra is. Osztrákoknál sokkal jobb a helyzet, ha több energia kell nekik, megnyitják a zsilipeket, ha kevesebb, akkor a felesleggel vizet pumpálnak fel a tározókba. (Ez most a leghatékonyabb energiatárolás alternatív fronton).


Sajnos az alternatív drága, egy kWh előállítása Pakson 20-30 Ft, míg szélből 40-50. Persze ha majd fogy a fosszilis meg az atomenergia és felkúszik az áruk, gyorsabban fognak a szélerőművek is szaporodni.



Más: a napelemek hatásfoka egyenlőre gyér, és nagyon szennyező az előállításuk. A legjobb napenergia még mindig a napkohó, ahol a tükrökkel összegyűjtött napfény vizet forral. Ez viszont nem működik akármilyen kevés napfény mellett, sivatagos éghajlat előnyben.


A geotermikus energia jó háztartási szinten fűtéserősítéshez, de ipari méretekben semmire sem elég. Ettől még ha a háztartásokban elterjedne, már annyival is kevesebb szenet füstölnénk el.

2010. szept. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A geotermikus energia nagy léptékben is használható, csak pénzkérdés a kiépítése. Attól meg nem kell félni h ettől hűl ki a Föld.
2010. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!