Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Meg fogok őrülni ettől, mit...

Meg fogok őrülni ettől, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Titeket nem idegesít, hogy releváns összetett szavakat írnak külön?

Pl. bemegyek helyett be megyek, iskolatáska helyett iskola táska stb, ilyenekre gondolok.

Egyrészt az alapvető nyelvtani szabályok be nem tartása irritál, másrészt megzavar és kb. csak akadozva tudom magamban elolvasni, ha értitek, mire gondolok.

Hogy szokjam meg? Vagy hogyan lehet rászólni az illetőkre?


2013. jan. 16. 12:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

De engem is idegesít, és kissé meg is zavar néha.

Rászólni pedig helyzettől, egyéntől ... függő módon lehet. Ha például megírod, amit itt a kérdés magyarázatában, akkor már rá is szóltál.

2013. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ez van.. nálunk minden második nyelvtanórán helyesírási diktálás volt. Nem sok.. kb 1 írólap méret, max 30 mondat.Még a legrosszabb is olyan volt, hogy meg sem közelítette az itteni átlagot.

Mintha kicsit hanyagolva lenne, az ilyen jellegű oktatás.

2013. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nemcsak itt. Facebook-on, e-mail-ben meg mindenhol.
2013. jan. 16. 13:04
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül
2013. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

De, borzasztóan zavar, és sokszor nem állom meg szó nélkül, mert nem bírom. Az a baj ráadásul, hogy a legtöbben kioktatásnak veszik az ilyen kijavítást és megharagszanak érte. Én pl. hálás vagyok, ha valaki helyesírási hibára hívja fel a figyelmemet, és megköszönöm, mert legközelebb nem hibázom el újra.


Ugyanez a helyzet a vesszőkkel, azt még kevesebben tudják hibátlanul írni. Azért már általában nem is szólok, reménytelen. De pont a legutolsó hozzászólónál vettem észre egy nagyon jellemző hibát:


"Mintha kicsit hanyagolva lenne, az ilyen jellegű oktatás."


Kedves válaszoló, ne vedd személyeskedésnek, vagy beszólásnak, hogy ezt kiemeltem :). Ez egy rendkívül jellemző hiba, a legtöbb ismerősömnél előfordul, és kíváncsi vagyok, hogy miért. Miért kéne ebbe a mondatba vessző? Egyszerűen nem értem.

2013. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy régen volt amikor ezt tanították és én sem tudom mikor mit kell egybe-külön írni. Annyira még nem zavar, hogy utána is keressek, de ha mondanátok egy linket ahol kompaktan összefoglalják, akkor azt elolvasnám :)
2013. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Én ijesztőnek tartom a jelenséget. Komolyan nem értem, mintha még nem olvastak volna egy könyvet sem magyarul. Mert ha máshol nem is, azért ott magtanulja az ember, hogy mit hogy írnak.


+

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__601589..

2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Az én korosztályom biztosan így tanulta, és mégis folyamatosan elrontják.
2013. jan. 16. 13:27
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

13:16

Igazad van, talán azért mert közben fordítok is (munka és munkahely), nem koncentrálok arra amit írok. Most nézem, hogy nem is azt a mondatot akartam írni, aztán egészen máshogy fejeztem be a mondatot, mint ahogy akartam.

2013. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan nem értem, mintha még nem olvastak volna egy könyvet sem magyarul."


Valószínűleg nem is. Még a kötelezőket sem, inkább letöltik a netről az ott fellelhető összefoglalókat. Szellemi tápanyag gyanánt elegendő nekik a Facebookon egymásnak küldözgetett sületlenségek tömkelege is. És még azt sem tudják eldönteni, hogy a "légy szíves" kifejezést légysziként vagy lécciként írják-e helyesen.

2013. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!