Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még, hogy leszokj...

Mit tehetnék még, hogy leszokjon a folyamatos hisztiről üvöltésről? Úgy érzem meg fogok örülni!

Figyelt kérdés
5hónapos a kislányom,és szörnyen hisztis és akaratos. Tudom sokan azt mondják hogy ilyen korban nincs hiszti,de igen is van,nekem ezt a kórházban mondták. Mert már ott is voltam vele,hogy nincs e valami baja hogy ennyit sír. Ő inkább üvölt ordít és visít de könny nem jön a szeméből. Nem találtak semmi bajt sem szervit,sem idegit. Azt mondták ilyen a természete,és el lett kapatva. Már nem bírom idegileg azt hogy egész nap üvölt,egy perc nyugtom nincs tőle. Mindent megteszek neki de semmi nem jó,semmi nem köti le. Ráadásul már annyira feszült vagyok,hogy minden kis apróságtól robbanok. Már azt kívánom bár csak egy napra egyedül lehetnék.
2010. júl. 6. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

1. Szervezd meg, hogy 4-5 naponta pár órára másra bízhasd.

2. Szerezz be egy hordozókendőt, és kötözd magadra, amennyit csak lehet. A testközel megnyugtatja.

3. Ilyen a hangja. Talán híres szoprán lesz.

4. Kiscsoportos korára már egész biztos nem fog üvölteni.

Nyugi. Passzold le, és pihenj! Akár fizetett pesztrára is!

2010. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Előző vagyok. Eszembe jutott még valami. A kisbabák bámulatos módon át tudják venni az anyuka rezgéseit. Amíg ideges, feszült, robbanékony vagy, egészen biztosan üvölteni fog.

Nyugodj meg, szervezd meg apihenésed. Dönsd el, hogy nem zavartatod magad, hadd bőgjön! Nme idegeskedsz, csak mosolyogva hallgatod. Úgy, hoyg a szíved mosolyog, milyen szép, és milyne mérges tud lenni töpörtyű léttére! Döntsd el, hoyg nem teszel semmit, ha már el van láta, csak figyeled, kedvesen, érdeklődve. AA nyugalom ugyan úgy rá fog ragadni. Meglátod! A kisbabád nagyon-nagyon a hullámhosszadra van hangolva. Végül is ez nagyon jó! Próbálj megnyugodni, és sugározni felé a nyugalmat! Vedd ölbe, és minden erőddel, porcikáddal érezd ezt: Nyugoodtak vagyunk, derűsek vagyunk , jól érezzük magukat! Jószagúak és puhák vagyunk, együtt vagyunk, egy húron pendülünk. S át fogja venni.

Hallgassatok relaxáló zenét közben!

Egy anyuka.

2010. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli-délelötti

délutáni-esti séta minden nap szerintem jót tene.

Van kialakult napi rendetek?? -az a legfontosabb.

Várja a szokásos dolgokat,hozzá szokik a minden napi teendökhöz ,párnap mulva helyre jönn a dolog.És csendesebb lesz.

19 HÓNAPOS GYERKÖCÖM 18 óra után minden bulit abba hagy PL.Játszotéri homokozást- és jelez nekem pici nyafival ill.már hozzám szol hogy tejcsi !( ez a esti tápszer ídeje mehetünk hazzza)

haza indulunk ,majd vacsi ,fürdés és vagy alszik v. még nem de, nyugalomban boldog hogy végre itthon vagyunk.

2010. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

nem fogja átvenni a nyugalmat. ez mese. ilyen a természete, majd szépen kinövi.

azért nem hiszem, hogy az ébren töltött idejének 100%-át átüvölti, vag y igen? semmi se köti le 2 mp-re se ha bohóckodsz neki ilyesmi?

ha m,ár a kórházban is ilyen volt, akkor nem el lett kapatva, mert akkro kezdettől ilyen.

én is javaslom, hogy sokat legyen a kezedben. az én kislányom állandóan szenvedett ilyen korban, sírt, nyűglődött. csak az volt jó, ha felvettem, ha sétáltunk, ha mutogattam új dolgokat, ha csikiztem, hintáztattam, ringatttam stb.

ha türelmes vagy, kinövi. ő egy kétemberes baba.

jó lenne néha kimozdulnod, nélküle.

az enyém most másfél éves, és nagyon huncut aranyos kislány. ha baja van, még mindig erőteljesen közli, de már ritkán van neki. most pl itt szaladgál és játszik a kismacskáival. :)

szóval türelem, nyugalom, ha nincs szervi baja se meg idegi se, akkor türelem, nyugalom, majd kinövi4 de csak ha türelmes vagy és nyugodt, és ő érzi hogy számíthat rá a legnagyobb nyűgjében is. mert hidd el, nem azért sír, hogy téged kikészítsen, és igenis, ez nem hiszti! nem tudom, k imondta hogy az, de 5 hósan még nem tud hisztizni, hiszen még önálló akarata sincs olyan, ami miatt hisztizhetne.

2010. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]

ez a műsor nagyo jó oktató én imádom,jó lenne ha tudnád nézni ,mert biztos hogy egyik részben lesz a ti problémátok is megoldás v. rájösz a műsorbol mit hogyan csinálj.

másik csatornán is megy.

üdv. Csi.

2010. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez a hejzet, csak mi 4 és fél hónaposak vagyunk!
2010. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
(13:31 válaszóló vagyok )Tudom min mész keresztül!Nálunk is ez van! DettÓ
2010. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Már a születésekor a kórházban is ilyen volt. Akkor is hiába kérdeztem hogy mi a baja,azt mondták majd ráérzek. Úgy érzem teljes mértékben csődöt mondtam. Mostanában már nem zavar annyira ha üvölt,már inkább mosolygok rajta,mert végkép nem tudok mit tenni. Rengeteget van ölben és addig jó csak neki,mihelyst leteszem kezdi. A hordozókendőt nem szereti. Már nagyon nehéz,fáj tőle mindenem. Az éjszakák is borzalmasak. Állandóan kimerült és fáradt vagyok,se éjjel se nappal nem tudok pihenni,aludni. Anyósom itt van,azt mondta hogy ilyen gyereket még nem látott. Mostanában ő is mindent csinál csak a gyerekkel nem akar lenni. Ha kimegyünk sétálni max fél órát bír,aztán jön a cirkusz. A párommal sem az igazi már a kapcsolatom,a szexuális vágyam nulla.
2010. júl. 6. 13:51
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akartam én s feltenni. :-) 5hós lesz a fiam a napokban, és kikészít néha. Szerintem is létezik hiszti, bár mondták, hogy 1éves korig az nem az, de amikor egy szem könnye nincsen és mikor felveszem elkezd röhögni, meg sóhajtozni, hogy elérte amit akart, az igenis hiszti szerintem. Én nem tenném magamra kendőbe egész nap, mert akkor lesz teljesen elkapatva. Inkább próbáld meg, hogy lerakod a szőnyegre, körülrakod játékokkal, és ott ülsz vele, játszol, beszélsz neki. DE NAGYON FONTOS, hogy mindezt "felüdült" hanggal: jaj, de ügyes a baba, stb. Én is ezt próbálom, mert egyszerűen fogat mosni nincs időm, annyira sír, ha nem vele foglalkozom. Nálatok csak akkor sír, ha nem lát téged, nem vele vagy, vagy akkor is, ha játszol vele? És hogy sír? Visít, vagy csak néha hüppent, vagy hogy? Írj privit is nyugodtan.

5hós fiúcska anyuja.

2010. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves 13:31-es ti mit tesztek ellene? Mivel próbálkoztok? Most hogy írok most is visít,és nem hagyja abba. Képes lenne megfulladni.
2010. júl. 6. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!