Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy semminek nem tud örülni? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

A férjemröl van szó. Régebben is feltünt, azt hittem rossz ajándékot vettem vagy nem tud feloldódni rendesen. De sajnos rá kellett jönnöm, hogy valóban semminek nem örül. Nem csak ajándéknak nem, annak sem, hogyha valami jó vagy kellemes dolog történik vele. Elismerte, hogy igazam van, a múltjával takarózott már megint (ha elökerül valami hibája, rögtön a múltját hozza fel). Mondtam neki, hogy ha ez így van, akkor próbáljon meg rajta változtatni. Erre közli, hogy úgysem fog menni...:(

Már ott tartok, hogy semmit nem kap tölem, borzalmas látni azt az arckifejezést mikor meglátja. Karácsonyra még megkíséreltem neki egy felsöt, de aztán amilyen fapofával kibontotta és ránézett, majdnem elsírtam magam. A gyermekünk születésének sem örült, a házasságunknak sem...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Sosem fogom tudni megváltoztatni?:(


2011. ápr. 11. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Egy savanyu emberrel nem sokat lehet kezdeni. Probald elni kulon vilagodat, szerezz magadnak kis oromoket. Lehet hogy depis, vagy igy szuletett. Mar egy kicsit unalmas, hogy sok ember a multjaval takarozik. Az elmult, azota tanulhattak/lathattak mast is.
2011. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

En megertem, hogy zavar! Szerintem igaz az a mondas, hogy csak az tudja ertekelni, amivel rendelkezik, aki mar elvesztette vagy ehhez kozel allt. Pl. egy baleset utan is atertekeli a legtobb ember az eletet, mert rajon, hogy mi mindent veszit(het)ett volna el.


Szoval epp, hogy nem a kellemes, jo fogja ot megtanitani ennek az ertekelesere, hanem az, ha rossz tortenik vele es akkor tudja majd a jot ertekelni.


Lehet az is, hogy megkeseredett ember a ferjed, aki soha semminek sem fog tudni orulni akarmit teszel. Ha mindig ilyen volt, miert vallaltal vele gyereket?


Mi az, hogy megvaltoztatni? A legnagyobb hiba az, ha valaki azt gondolja, hogy majd megvaltozik a parja. Ez nem igy mukodik.

2011. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
szexuális élet rendben van?
2011. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Persze nekem is vannak apró örömeim, csak szerettem volna öt is bevonni ezekbe, hiszen egy család vagyunk.

Leginkább az zavar, hogy meg sem próbálja, kapásból rávágja, hogy úgysem fog menni. Reménykedtem, hogy van valami kis "bokrok alatti" praktika, de ezek szerint akkor nincs :(

2011. ápr. 11. 16:19
 5/19 Panda Péter válasza:
72%
már megbocsáss, de akkor miért mentél hozzá? azért ha valaki ennyire "defektes" (elnézést a szóhasználatért), annak ki kellett volna derülnie amíg csak ismerkedtek, nem?...
2011. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szexuális élet mostmár igen. Mert az elején egyszerüen nem tudott finoman hozzám érni. Ezt meg kellett neki tanítani, azóta kitünöen alkalmazza. Ilyenkor sem örül egyébként. Mármint szexnél. Hogyan is érzékeltessem... inkább megkönnyebbül. Mint mikor tegyük fel nagyon fáj valami és bevesz rá egy fájdalomcsillapítót. Ez nem kifejezett öröm, hanem megkönnyebbülés.

Nekem jó, mert jól esik, csak egyszerüen nem tudom hogyan hassak rá, hogy ö is így érezzen. Állítólag neki is jó, viszont nem örül..

2011. ápr. 11. 16:28
 7/19 A kérdező kommentje:

De igen, írtam, hogy feltünt, de azt hittem más miatt viselkedik így, és hogy ö ilyen típus, hogy apróbb dolgoknak nem örül. De mikor már láttam, hogy minden épkézláb ember örül mikor gyermeke születik, vagy megházasodik és ö még mindig nem, ott kezdett gyanús lenni a dolog.

Ha tényleg nem tudok vele mit kezdeni, akkor nem ölök bele felesleges energiákat. Csak gondoltam felteszem a kérdést, hogy ti is reménytelennek látjátok-e.

Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 11. 16:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem tudok vele mit kezdeni, akkor nem ölök bele felesleges energiákat.



Ezt ugy erted, hogy el fogsz valni tole?

2011. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt évekkel ezelőtt egy ilyen párom aki semminek nem tudott örülni.Szinte sugárzott az arcáról a méla undor,és unalom..Pár hónap együtt járás után,én hamar rájöttem,hogy vagy így fogadom el,vagy jobb ha külön válunk..Ahogy előttem írta valaki,senkit nem lehet megváltoztatni..Úgy kell elfogadni milyen..Én nem akartam így élni,ezért inkább szakítottunk,de soha nem bántam meg,mert a férjem bár ő sem mindig tudja kimutatni az örömét,de ha ajándékot kap,vagy valami jó történik vele akkor tud szívből örülni,mosolyogni..
2011. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Így azért nehéz jó tanácsod adni, de szerintem nem kell lemondanod róla, amíg nem próbáltál meg mindent.

Lehet, hogy a gyerekkorából, vagy későbbről olyan dolga van, amiről egy kívülálló nehezen értheti meg, hogy miért nem tud túllépni rajta. Ha más nem, pszichológus talán tud segíteni, de persze az se tuti.

2011. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!