Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért akarja az összes helyesí...

Miért akarja az összes helyesírás-ellenőrző a Windows és Linux szavakat nagy betűvel írni?

Figyelt kérdés
Most a kedvükért én is úgy írtam, de nem értek vele egyet. Ezek gyűjtőfogalmak, mindegyikbe sok konkrét rendszer tartozik. Talán valami védett márkanév dolog lehet a háttérben? Windows esetén könnyű elképzelni, de a másiknál fura lenne.
2013. febr. 19. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Ezek szoftverek nevei, amiket nagybetűvel kell írni, mint az utcaneveket.
2013. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szoftver neve Windows XP, vagy Windows 7, vagy Arch Linux, Fedora stb. Maga a Linux nem egy konkrét rendszer neve, de még a GNU/Linux se.
2013. febr. 19. 21:11
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
A Windows és a Linux is tulajdonnév (márkanév), ezért kell nagybetűvel írni. Ahogy az Opel Astra is tulajdonnév marad függetlenül attól, hogy meghatározód-e a konkrét kivitelt (1.8-as, benzines, kombi), vagy sem.
2013. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Sőt, az Opel önmagában is tulajdonnév, ezen a csoporton belül pedig márkanév, a modell megnevezése nélkül is (Astra, Corsa, Omega stb.).

Ugyanígy a többi autómárka neve is, pl. Ford, Suzuki, Chrysler stb.; tessék, itt egy lista:

[link]


A főnevek két nagy csoportja pedig a tulajdonnév és a köznév, "gyűjtőfogalom" kategória itt nincs. A tulajdonnevek csoportjai pedig: személynév, állatnév, márkanév, földrajzi név, intézménynév, cím; ezeket mindig nagybetűvel kezdjük. A személy- és az állatneveknél sem merül fel hasonló probléma: egy-egy személynevet akár több százezer ember is viselhet, ezeket mégsem tekintjük "gyűjtőnévnek", az állatneveket úgyszintén nem. Remélem, így elfogadható. :)

2013. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

"Windows esetén könnyű elképzelni, de a másiknál fura lenne."


Hogy a Linux jó parasztos szemlélettel "ingyen van", attól még márkanév, ahogy a Windows is.

2013. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is pont autónevekkel akartam szemléltetni a dolgot… :->
2013. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
A Linux a kernel neve, amire a disztribúciók épülnek. A Windows pedig a Microsoft operációs rendszernének neve, függetlenül attól, hogy idővel több kiadása jelenik meg.
2013. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Meeszaaros ***** válasza:
100%
Ki lehetett az a nagyokos, aki lepontozta a helyes válaszokat? Ettől a tény tény marad: mindkettő tulajdonnév, ezért nagybetű.
2013. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem itt most az lepett meg, hogy nem _csak_ az én válaszomat pontozta le valaki, ahogy az már bő két hónapja szokása... Tartalomtól, hosszúságtól és minden egyébtől függetlenül. Ez különösen akkor "vicces", amikor a másokéval megegyező válaszom alacsonyabb százalékon áll, mint a többi; ill. amikor az alapos, részletesen magyarázó válaszom ~ 60 %-os, a mellette levő egy-két mondatos válaszok pedig 100-asok...


De a kérdésre konkrétan: az oldalra állítólag járnak olyanok, akik a válaszok lepontozásával "szórakoznak". Ők soha nem fogják bevállalni az indoklást szerintem, hiszen eddig sem tették. No further comment needed.

2013. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Albu válasza:
És ha azt írom, hogy van egy opelem: az nem helyes? Valamelyest úgy érzem, itt köznévi értelemben szerepel.
2013. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!