Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ismer-e valaki olyan nyelvet,...

Ismer-e valaki olyan nyelvet, ami megkülönbözteti többesszám első személyben azt az esetet, amikor az a fél akivel beszélsz vagy akinek írsz az része-e annak a cselekvésnek/történésnek amiről szó van vagy nem. (? )

Figyelt kérdés
[pl: mi megyünk (és te is jössz); vagy mi megyünk (de te nem jössz)]

#többes szám első személy
2013. máj. 27. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, itt a jelentési különbséget a hangsúly adja. A jelentés attól függően változik, hogy hova rakod a hangsúlyt. Erre gondoltál? Mert akkor ez más nyelvben is létezik.
2013. máj. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elírtam: jelentési különbséget = jelentésbeli különbséget
2013. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem arra kíváncsi, van-e olyan nyelv, amiben a két esetben különböző névmást használnak.


Igen:


"Some languages distinguish between inclusive and exclusive first-person plural pronouns – those that do and do not include their audience. For example, Tok Pisin has seven first-person pronouns according to number (singular, dual, trial, plural) and clusivity, such as mitripela ("they two and I") and yumitripela ("you two and I"). This is common in languages spoken in traditional societies, such as Quechua and Melanesian languages; it may be related to the existence of moieties in the culture."


[link]

2013. máj. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!