Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell hosszabb gondolatj...

Hogyan kell hosszabb gondolatjelet írni billentyűzeten?

Figyelt kérdés
Amit ugye párbeszédeknél használnak, az hosszabb, mint amit elválasztásnál használnak.
2013. aug. 25. 15:59
1 2
 11/17 BringaManó ***** válasza:

Pedig nekem akkor is cseréli a duplát, ha nem szóköz van körülötte – igaz, csak akkor cseréli, amikor elérek a legközelebbi szóközig/enterig/tulátorig.

(v4.0.4.2)


De egyébként ezt én is csak most tanultam, az angol súgóban olvastam :-)

[link]

„If the text has the Hungarian or Finnish language attribute, then two hyphens in the sequence A--B are replaced by an en-dash instead of an em-dash.”

2013. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 BringaManó ***** válasza:
*[tulátorig=tabulátorig]
2013. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nincs elérhető internetkapcsolatod, hogy kimásolgasd a wikiről, mégis kéne valamihez bármiféle speciális karakter, a mezei Windows karaktertáblát is csak ajánlani tudom. Kényelmesebb mint folyamatosan az alt kombinációkkal tökölődni, vagy az interneten kigyűjtött cuccokat keresgélni.


Könnyen megtalálható és utána kihelyezed az asztalra, vagy bármilyen könnyen hozzáférhető helyre, ha szükséged van rá


A karaktertábla megnyitásának mozzanatai:

[link]


Meg egy tetszetős netes verzió is itt van bárkinek, ha jobban szeretik az ilyesmit, néhány egyéb információmorzsa mellett:


[link]

2013. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 BringaManó ***** válasza:

"Kényelmesebb mint folyamatosan az alt kombinációkkal tökölődni":


„Ízlés” és megszokás dolga: lehet, hogy valakinek, aki úgyis pont gépel, és nem akarna feltétlenül „egerészni”, éppen az a kényelmesebb, ha azt a 4-5(/8-10...) alt-kombinációt – amelyeket úgyis megtanul, ha sokat használ – beírja egy pillanata alatt, ahelyett hogy táblázatban való keresgéléssel „tökölődne”.

Engedd meg ezt nekünk. :-)


De egyébként tetszettek a linkek, köszi! :-)

2013. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, de merem remélni, hogy a kérdezőnek ez a módszer is hasznosnak bizonyul.


Egyébként meg szívesen. :-)

2013. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

LibreOffic-ban:

"Ne keverjük az elválasztójelet: - és a gondolatjelet: –. A gondolatjel gépelésének módja a

következő: a befejezett szó után üssünk egy szóközt, majd nyomjuk meg az elválasztójel bil

-

lentyűjét (mínusz jel) kétszer, végül nyomjuk meg a szóköz billentyűt még egyszer. Erre a

két kötőjel gondolatjellé „alakul”."


Annyi kiegészítés, hogy sorkezdéskor nem kell első szóköz.

2017. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A word autojavítója viszont a sírba tud vinni.. Mi a töké nem jó neki CSAK az, ha csak a -- ből kell – csinálni? (böngészőprogramban az alt+0150)
2021. márc. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!