Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írom helyesen: weboldal...

Hogy írom helyesen: weboldal vagy veboldal? Mindkét változatot láttam már.

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 21:23
1 2
 11/16 BringaManó ***** válasza:
40%

OK, megteheted. :-)


Remélem, a dollárt is dalö(r)nek, a rádiót meg ré(j)diónak. :-)

Vigyázz, a futball helyett nem elég a fútbó(L): ha pontos akarsz lenni, szakörnek hívd!... (legalábbis ha labdarúgásról van szó)


(De akár továbbcsavarhatod, és mondhatod a gulyást is gulásnak, a kocsit meg kócsnak. ;-)

2013. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Na jó, beismerem a CD kicsit túlzás volt, de így szoktam meg, mert eleinte alig használtam szóban magyar kontextusban. Amiket te írtál - azokat nem úgy használom, és nem csűröm-csavarom, hanem megszokás, mert számítógépemen sosem bírtam ki a fordításokat. Minden, azaz Windows, Office, játékok stb, mind angol 3-os korom óta.
2013. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 BringaManó ***** válasza:

OK, de szerintem az úgy van, hogy ha valaki jól beszél egy idegen nyelvet -- pl. jó az angol kiejtése --, attól még tudja azt is, ha "magyarul" másképp ejtjük ugyanazt a szót, és a könnyebb érthetőség, a kommunikáció gördülékenysége érdekében képes magyar közegben vindózt és ofiszt és vebet és hardvert-szoftvert mondani, olyan jó "parasztosan". :-)

Ha "túl szépen", angolosan ejti, akkor már szinte az a fura, és olyan benyomást kelt, hogy "vagy kvázi-akcentusa van, vagy nagyon erőlteti szegény ezt a precíz, eredeti kiejtést..."

(Ez a többi nyelvre is igaz, az angol csak egy példa.)


(Ezt természetesen csak arra az esetre mondom, amikor egy-egy szót, kifezést magyar szövegbe szőve használunk. Ha pl. angol szöveget olvasol fel magyaroknak, akkor ejtsed csak szépen, eredetiül, büszkén az angoltudásodra! :-)


Ha igazán ügyes-okos-intelligens szeretnél lenni, akkor ne abban legyél ügyes, hogy magyar beszédben is tudsz angol hangokat ejteni, hanem hogy át tudsz állni a "magyaros" ejtésre, ha a környezet úgy kívánja!


Kicsit hasonlít ez ahhoz, hogy az intelligens tudós nem arról ismerszik meg, hogy olyan bonyolult szakszöveget tud levágni a legegyszerűbb témában is, hogy szinte senki sem érti, hanem éppen ellenkezőleg: a legbonyolultabb témát is elő tudja adni – az adott hallgatósághoz igazítva – olyan egyszerűséggel is, hogy szinte mindenki megérti. :-)


Ez csak egy kéretlen tanács volt, elnézést, pedig nem szokásom. :-)

2013. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Másrészt pedig innen már nemigen van "visszaút""

Pedig volt már nem egy ilyen a magyar nyelvben (is). :)

Persze nem mostanában. Ettől függetlenül valószínűleg marad a web alak. (Nem mintha örülnék a rengeteg átvett idegen szónak.)

Respect. :)

2013. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BringaManó ***** válasza:

Igen, óvatosan fogalmaztam, és reméltem, hogy az ellenpéldák hosszas sorolását sikerül kiprovokálnom valakiből.

Még él a remény... :-)

2013. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
41%
Weboldal. Úgy van helyesen. Veboldal az egy székely nyelvjárás.
2018. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!