Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudnátok nekem többszörösen...

Tudnátok nekem többszörösen összetett szavakat írni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 18:45
1 2 3
 11/29 BringaManó ***** válasza:

@enyémek:

Lett egy friss bejegyzés is:

[link]

Jó, rendben, akkor beszélj bizalmasan, tájszólásban. ;-)

2013. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Óóó, hát pont most lett egy új bejegyzés, amikor a legjobban szükség volt rá... Ez kész csoda. :DDD
2013. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 BringaManó ***** válasza:
Hát, ő, megkérdeztem – szerintem, lyányok, tik is csináltatok már hasonlót itteni pályafutáasotok során néhányszor (ha jól emlékszem), nem találtam fel semmi újdonságot. :-)
2013. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hádde jén asztán soha. Eggyetlen eccő sem. Ősszekever kend Ágnesval és Juliskával. Úgyhogy engömet ne gyanúsíjgasson kend, mer' ütök ám, de hirtelen. :P


A "tik" (és a "mink") pedig a másik, amivel ki lehet kergetni a világból...

2013. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 BringaManó ***** válasza:

Egyszer próbálja ki kegyed, fantasztikus érzés: egyet kérdez, és egy (1! (azaz egy)) válasz jön (majdnem olyan gyorsan, mint a gyk-n), amely általában jó is, és nem jön körülötte 8 hibás meg 18 offtopik... :-)

(Ez még akkor is érdekes élmény, ha az ember ide nem kérdezni jár – ahogy te sem –, hanem eszet osztani (+ trécselni). ;-)

2013. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ááá, nem hiszem, hogy valaha is kipróbálnám. Mint a másik kérdésnél írtam az előbb, saját részre még a szótárat (:P) is csak ma használtam először. Ha meg vitába bonyolódunk, akkor hármótok közül valaki majd megkérdezi; én "nagylelkű" vagyok, hadd legyen jó nektek. :)


A GYK-leírásodról meg eszembe jutott valami: pár hónapja mutatta egy kedves ismerősöm, cserébe a "Hány szociális munkás kell egy villanykörte kicseréléséhez?" című kis vidámkodásomért. Totál besírtam rajta, némi átírásokkal abszolút helytálló a GYK-ra is. :D

Szóval:


"Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?


1, aki kicseréli a villanykörtét, és beírja, hogy ki lett cserélve.

14, aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte-cserélésről, és arról, hogy hogyan lehet más módon is kicserélni.

7, aki figyelmeztet a villanykörte-cserélés veszélyeire.

1, aki az egészet átrakja a Világítás topicba.

2, aki nem ért egyet ezzel, és átrakja az Elektromosság topicba.

7, aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte-cserélésről szóló hozzászólásokban.

5, aki flame-eli a nyelvtanárokat.

3, aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben.

6, aki vitázik azon, hogy "villanykörte" vagy "villany körte"; és másik 6, aki hülyének ítéli ezt a 6-ot.

2, gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a "lámpa".

15 mindentudó, aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a "villanykörte" kifejezés teljesen korrekt.

19 hozzászóló, aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól, és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni.

11, aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét, ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba.

36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás.

7, aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat.

4, aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást.

3, aki olyan hivatkozásokat ír be, amiket a beírt hivatkozások alapján talált, és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz.

13, aki belinkeli az összes hozzászólást, és az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy "én is".

5, aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte-problémát.

4, aki azt kérdezi: "Nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelőtt?"

13, aki azt mondja: "Csinálj inkább egy Google-keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről!"

1, aki az eredeti hozzászólásra válaszol mától 6 hónap múlva, így újrakezdi az egészet."


Na, ugye, hogy ismerős? :DDD

2013. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 BringaManó ***** válasza:
Az! :-)
2013. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Folytatás, kissé már a GYK-ra "szabva".

A krónikás bejegyzése: "Elkövettük" 2013. 09. 28-án 22:08-tól a Facebookon; főleg ketten, de egy-két beugrás erejéig további két gyk-s is. Neveket természetesen nem írok, csak kezdőbetűt/monogramot. Csak egy icipicit szerkesztettem át, és a "magánjellegű" szövegeket természetesen kihagytam.

Szóval:


J: Ja és a villanykörtés vicceket meg poénos tapasztalatsztorikat begépelő kimaradt. Erre jön még egy ugyanilyen. Na meg a villanykörtés jútúbvideókat és zenéket linkelő. :D:D


V: És jön egy, aki valamilyen nehezen kiszámolható, teljesen irreleváns dolgot mond, mint én, hogy ha minden hozzászóló átlagosan 2 kommentet ír, akkor az összesen 358 komment.


J: Aki elmondja a villanykörtékről az összes tudnivalót (pl. története, feltalálásának dátuma stb.). Egy, aki beleköt az adatokba, meg egy, aki szerint a kritikai elméleteket is figyelembe kell venni, és tulajdonképpen lehet, hogy villanykörte mint olyan nem is létezik.


BW: x ember, aki beírja: "Too long, didn't read answer". És y ember, aki azt írja: "Nem olvastam el az eddigi válaszokat, bocs, ha már volt."


J: Néhány, aki pszichológushoz/pszichiáterhez/lelkigondozóhoz/csoportterápiára küld mindenkit. Hozzá még egy agresszív, aki szerint inkább össze kéne törni a villanykörtét és a szilánkokat belemasszírozni ebbe a sok marhába. Egy olyan, aki beszól, hogy amennyiben a gyereke ilyet merne mondani, biztos felképelné. Egy olyan, aki önözve kérdőre von mindenkit, hogy hogy merészelnek ilyen hangnemet megütni. Erre jön egy, aki felhívja a fórumozás alapszabályaira a figyelmet, majd szól a moderátoroknak. A végén minden 2. ember jelent minden 1,5. hozzászólást. 


J: Egy, aki villanykörtével "még nem csinálta, de már elgondolkodott rajta".


J: Ja és egy, aki szerint borotvahabostorta, majd erre válaszolnak még páran, hogy és nyuszika is szőrtelen, meg a villamos sem finom.


BW: Egy, aki beírja: "előző, ezen besírtam"; és öt, aki beírja: +1


BW: Tíz, aki beírja: bocs, de ezt nem értem pontosan. Kifejtenéd bővebben?


J: És erre válaszolnak egy csomóan, hogy olvasd el a többi választ, meg a 32 ugyanilyen régebbi kérdést, mert "ezt már 2006.04.35-én is feltették, NEM LÁTTAD???"


J:  Meg a "bocs, de már annyiszor válaszoltam, linkelem; illetve a bocs, de már annyiszor válaszoltam erre, hogy most lusta vagyok, de linkelni is, de azért ezt ide kellett írnom."


J: ... És aki csetszobának használja a fórumot.


BW: Öt, aki hiányolja a megbízható, hiteles forrásokat (még azok megérkezése előtt). Kettő, aki csak szöveget másol, forráslink nélkül. Kettő, aki figyelmezteti őket, hogy az idézeteket illik idézőjelek közé tenni, és megadni a forrást, vagy legalábbis hivatkozni rá.


J: Ja, meg egy olyan, aki linkel egy saját villanykörtés blogot, ahol a versei és rajzai tekinthettttőekk megg.


BW: Kettő, aki beírja, hogy már túl késő van, vagy túl fáradt, de holnap folyt. köv.


J: Egy, aki ráfeküdt a caps lockra, és bármit ír, mindenki leordítja kisbetűkkel és mérgesvakondszmájlikkal a netezési szokásait -.-"


BW: Újabb két grammarnáczi, aki leírja, hogy ilyen szó nincs is, és különben is, a smiley-t így írjuk, de a biztonság kedvéért megkérdezi az e-nyelvtől, hogy idegen szavakkal is lehet-e összetett szavakat alkotni, és ha igen, akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak-e a helyesírásukra, mint a magyar szavakból alkotott összetett szavakra. Egy, aki megemlíti, hogy ez az a híres "hat hármas" (6:3) szabály. Egy másik, aki elmagyarázza a hathármat, és belinkeli mellé a híres focimeccset a youtube-ról, ill. a Hobo Blues Band vonatkozó dalát, esetleg Vogáék paródiáját is.


J: egyakimindenmondatátegyszóbanírjamertaztrendiii, meg egy, aki szerint szupcsi ez a topcsi, nála is van otthon villcsikörcsi, most meg is nézte rajta mindazt, amit itt ez a sok cukibogi beircsizett.


J: Egy, akinek a villanykörtéről a nagymama körtés lepénye jut eszébe, linkel is autentikus receptet, majd 5, aki felháborodik, hogy körtéből hogggyhogynem pálinkát, na meg akkor ja már a villanykörtét is minek világításra használjuk, micsoda pazarlás. Erre egy röhögve linkel oroszokról szóló képeket meg demotiválós koleszos izéket.


J: Ja és a grínpíszes, aki szerint a linkelt villanykörték mind szörnyűek, és csak a ledes a jó a földnek.

J: Grammarnáci: Földnek, nagybetűvel!


BW: Két jobbikos, akik közlik, hogy a villanykörtéket az államnak ingyen kellene a lakosság rendelkezésére bocsátania, és közmunkásokkal kicseréltetnie. Két mélymagyar, akik leírják, hogy a villanykörte NEM magyar találmány, ezért nem kellene használni, megfelel helyette a gyertya is. Két neonáci, akik csatlakoznak, mert szerintük a villanykörte zsidó találmány, és a vásárlással csak a zsidó háttérhatalom zsebét tömjük még inkább degeszre...


J: Egy, aki beleköt a "válasz" kifejezésbe (mint minden kérdésnél), mert szerinte megválaszolni nem lehet semmit, csak felelni valamire.


J: Egy "ezt a kérdést bejelöltem, azért írok, de most nincs időm, mertannyirafontosvagyokhogymindenreénválaszolok, majd visszatérek, mert nagyon értek hozzá" --- és sosem jön többé.


BW: A mindig mindent jobban tudó, aki sorra veszi az addigi válaszokat, és kijavítja bennük a tévedéseket. Az elejére odaírja, hogy bocs, nem vitatkozni akar, de... A végére pedig, hogy elnézést a hosszú válaszért, de kénytelen volt megírni, mert hát az utókort nem hagyhatjuk tévedésben...


J: "Én pont most vettem villanykörtét, és mind hülyeség, amit írtok".

Jah, babám, már 2113 van, és a villanykörte kifejezés rég mást takar... ;)


BW: Egy szélsőséges fundi hívő, aki leírja, hogy a villanykörtékről nincs szó a Bibliában, ezért tilos használni; erre válaszol egy kevésbé fundi, aki szerint nem tilos, de azért megfelelő óvatossággal kell kezelni a témát. És persze jön három ateista is, akik beírják, hogy "maradjá' mán a mesekönyveddel", meg "hülyék vagytok", és "ha nem lenne tudomány, akkor villanykörte sem lenne".


J: És erre kontráz a fundi, hogy "na látod, ha nem lett volna tudomány, most nem lenne bajunk ezzel sem".


BW: És megjön a liberális hívő, aki felteszi a kérdést, vajon lehetséges-e, hogy az Édenkertben nem is almafa volt, hanem körtefa. Mire hárman kioktatják, hogy azt már mindenkinek illene tudnia, hogy az eredeti szövegben szó sincs almáról.

BW: Aztán megjön az ökumenikus, aki sérelmezi, hogy eddig kizárólag keresztény és ateista szempontból vizsgálták a témát, mikor még annyi más vallás is van a világon.


J: Egy, aki megkérdezi: "Kérdező, mi lett azóta veled?"

BW: A kérdező szerintem ekkor - hosszabb szünet után - leírja kommentben, hogy köszöni szépen, nagyon jót tett neki a kezelés az elmúlt hetekben; a doktor bácsi nagyon aranyos volt, az egész "intézményben" betiltotta a "villanykörte" szó használatát; és a gyógyszerek is hatékonynak bizonyultak.


ZS:  Hadházi László - Totya és a villanykörte

(A rendszer nem volt hajlandó engedni a linket, most pótolom:

[link] )


BW: Néhány beszólogatós bunkó "Még ezt sem tudod? Mennyi az IQ-d, 70? Menj vissza az általánosba/óvodába. Ennyi ésszel soha nem lesz belőled semmi. Anyám, hogy lehet valaki ilyen sötét hülye..."


BW: Egy ember, aki szerint túl szigorú a moderáció, mert letöröltek több választ is, pedig szólásszabadság van, de a modik elfogultak valamelyik irányban; hozzáteszi, hogy ha ez így megy tovább, átmegy egy másik fórumra. Egy másik, aki szerint túl engedékeny a moderáció, mert több szabályzatsértő komment is olvasható, amiknek nem lenne szabad ott lennie; egyúttal megállapítja, hogy folyamatosan jelentősen csökken az oldal színvonala, és ha ez így megy tovább, átmegy egy másik fórumra. Egy harmadik, aki felvilágosítja őket, hogy a moderátorok objektíven, a szabályzat alapján törölnek. Öten beírják, hogy nem is, mert nekik abszolút normális válaszukat is törölték; és tízen hoznak példát arra, hogy hány gyökér válasz van még mindig fent ebben a kérdésben (topicban) is.


J: és a legeslegvégére: bocs, látom, hogy ez egy 7 évvel előtti kérdés, és nem tudtam elolvasni a 93 oldalnyi választ, de a kérdésedre válaszolnék: írj privit, ha még fórumozol!


-------


Ha még tudtok, akkor írjatok nyugodtan. :)

2013. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

:DDD

Ez nem semmi!! Ez most jól esett, szakadtam!

:DDD


Egy dolog jutott még eszembe. A válaszok között eldugva egy egy soros válasz, ami valóban a kérdésre válaszol. Persze lepontozva max. 13%-ra. A kérdező pedig hat kommenttel később benyögi, hogy "Inkább a kérdésre válaszoljatok!" :)

2013. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kedves egészségedre. :)


A tiéd is jó.

Erről jut eszembe: A helyes válasz gazdája szóvá teszi a lepontozást, mire hárman elkezdenek morogni a sok idióta miatt, akik mások pirosításával "szórakoznak", és őszintén kívánják nekik, hogy ez legyen a legnagyobb örömük az életben.

Ketten kifogásolják, hogy a kérdező részéről szinte semmi presence, és mi a csudának kérdez, ha nem reagál a válaszokra.

További két user leírja, hogy ezt utálja a legjobban, amikor valaki segítséget kér, de nem él vele, mert lusta/érdektelen/nem is volt rá szüksége igazából.

(Mai "élmény". :D)


Valaki felhívja a kérdező figyelmét, hogy talán illene legalább megköszönnie a válaszokat. Erre tízen beírják, hogy "hát a mai fiatalság", meg "bezzeg az én időmben", meg "anyád nem tanított illemre?" és hasonlókat.


Plusz ketten megjegyzik, hogy szörnyű, hogy tízéves kis kockák trollkodnak mindenhol.


Egyvalaki megjegyzi, hogy szerinte a kérdező csak provokálni akarta a jónépet, direkt indította a flamewart, és ez milyen aljas dolog már.


Más most nem jut eszembe. De ha esetleg megint "rááll az agyam", akkor jövök újból. :)

2013. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!