Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Grafológusok! Mire lehet...

Grafológusok! Mire lehet következtetni abból, ha valaki csak nyomtatott betűkkel ír?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 23:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Az illető minden bizonnyal írógép vagy nyomtató.
2009. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
Én csak oroszul írok nyomtatottal, mert nem szoktam meg a folyóírását. A grafológia egyébként nem tudomány, állításai nem igazoltak.
2009. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Mielőtt ilyent írsz, nézettesd meg meg az írásod egy szakértővel!
2009. nov. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
48%
Az is nyomtatott betüket használ aki müszaki rajzot tanult,egyébként nem tud alkalmazkodni,hazugság jel is,de meg kell az egész irást nézni van e több hazugságjel is,pl pont helyett karika az i betün,
2009. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az informatikusok 90%-a csak nyomtatott betűvel tud írni, márpedig marha sok infos van...
2009. nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hülye vagy, nem csak úgy TUD. Legalábbis én, mint infós tudok "görbe" betűkkel is írni, csak nem szoktam.
2009. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Aki nem tudja, mi is a grafológia, miért ír olyat, hogy nem tudomány, és nincs igazolva az állításai? Akkor miért alkalmaznak cégek munkaerő kiválasztásnál grafológust? Vagy pályaválasztásnál? Sorolhatnám még, hol. Miért tanítják az egyetemen grafológiát? Írásszakértőkről hallott már? Akik bűnügyeknél, rendőrségeken, bankokban, peres ügyekben, és sorolhatnám még hol szakértőként elemeznek írásokat, és véleményük perdöntő.Nos a grafológus ugyanazt csinálja, csak őt a személyiség egésze érdekli, a személyiségvonások, jellemábrázolás.Az írásszakértés nem erre fókuszál, hanem hasonlít, keresi a hamisságot, hazugságot, stb.

Én 3 évig tanultam az Orsz. Írásszakértő Int-nél, míg okleveles graf.lettem, ez felsőfokú oklevél. Ha még 1 évet tovább tanulok, írásszakértői végzettséget is kaptam volna. Tehát az alap ugyanaz. Amúgy rengeteg jel összevetéséből alakul ki egy ember jellemrajza, így 1 jelből nem lehet ítélni. A nyomtatott írás megítélése lehet negatív is,rejtőzködés, titkolózás, hazugság is, de lehet pozitív is, ha az intelligencia, olvasottság, tanultság jeleivel párosul, és ha az írás formanívója magasszintű.Műszaki szakemberek, építészek, mérnökök gyakran így írnak, ez nem jellemvonásként értékelendő. De erről sokat lehetne írni, ahány írás, annyiféle a jel megítélése.

2009. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kiváltképp az utolsó válaszadónak.

Egy kicsit jártas vagyok én is a grafológiában, így tisztában vagyok vele, hogy teljes jellemrajzot ennyi adat után hiába várok. :)

Azt pedig sejtettem, hogy lesz, aki hitetlenkedik a grafológiában, és ennek hangot is ad. De nem kell vele törődni... Mindenki sepregessen a maga háza táján, és ne válaszoljon, ha nem szolgál érdemleges válasszal.

2009. nov. 23. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!