Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Valóban ki akarják venni a...

Valóban ki akarják venni a magyar nyelvet a tanrendből?

Figyelt kérdés
Ez az oldal is ékesen bizonyítja, hogy ez végzetes hiba lenne.
2013. okt. 9. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Miquel Itt a példa.
2013. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, a nyelvtan marad:


[link]

2013. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, reméltem, hogy csak kacsa.
2013. okt. 9. 21:21
 4/7 Banc ***** válasza:
0%

Ha engem kérdeznek, nem az oktatás minőségével van baj.

Ez a nyelv alapvetően túl bonyolult, és ezt még feszegetik különböző idegőrlő szabályokkal.

Lehetne azt mondani, hogy dehát a szépsége pont az összetettségében rejlik, de szerintem egy nyelv inkább legyen hasznos és praktikus, mint "szép".

2013. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Makoscsiga ***** válasza:
A magyar nyelv hasznos és praktikus, akinek túl bonyorult az meg úgyis csak azokat az alapokat használja, amit a maónikasúbúl ellesett. Szerintem nincs benne több idegőrlő szabály, mint a spanyolban vagy az angolban (csak, hogy azokat említsem, amiket hasonló szinten ismerek).
2013. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de szerintem egy nyelv inkább legyen hasznos és praktikus, mint "szép".

Mint az angol?Ahol nem is azt írják amit ejtenek??Már-már kódok vannak?Arra gondoltál?

2013. okt. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Az angol az smafu, attól rosszabb a román, úgy írják hogy: Oradea Mare és úgy olvassák hogy Nagyvárad.
2013. okt. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!