Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a szófaja a következő...

Mi a szófaja a következő szavaknak?

Figyelt kérdés
1. Anna 2. egy 3. nyitott 4. ablaknál 5. állva 6. csodálta 7. a 8. távoli 9. hósipkás 10. hegycsúcsok 11. felett 12. lassan 13. vándorló 14. felhőket Ezek közül melyik magas hangrendű, melyik mély hangrendű? (Csak az egyszerü szavak hangrendjét vizsgáljuk)?

2013. okt. 16. 15:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

@ Andreandi:


"Későn kel, gondoltam, és ez a gondolat némi reménykedéssel töltött el. A nőkkel kapcsolatos tapasztalataim szerint minél korábban pattan fel valaki a szalmazsákról, nagy valószínűséggel annál gonoszabb szipirtyó." (P. G. Wodehouse: Igenis, Jeeves!)


Ez a bizonyíték arra, hogy mi itt mindannyian édes kis tündérkék vagyunk. :)

Mármint Ági, Te és én. Julianna is, bár őt elég régóta nem láttam. Amennyiben pedig az állítás a pasikra is igaz, akkor Bringa is "jófiú". Meg persze Korr-Rektor úr, bár jelenlétének hiányától már régóta szenvedünk. Én legalábbis.

Szóval a lényeg, hogy jó kis csapat ez. :)

[Már régebben feltűnt, hogy mind a hatan "éjszakai baglyok" vagyunk. :D]


És bónuszként két nem poénos, de nagyon bölcs mondat, ami mindenkinek jól jöhet az életben:

"Sose téveszd össze a szokatlant a lehetetlennel." (P. G. Wodehouse: Mike és Psmith)

"– Minden kimondott és leírt szók legszomorúbbika a „volna” – sóhajtott Psmith. (P. G. Wodehouse: Forduljon Psmithhez!)


"A pirospontnál én is vacilláltam."


Akkor lázadj te is velünk. :D


@ BrumiMaci:


"@mondat:

be kéne vallanom, hogy nem tűnt föl – bár igazad van, jobb ha letagadom. :-)"


:D


"@végén:

hát csak mert az az érdekes, hogy melyik végén vagy a puskának (vagy másnak), mert ha az oldalán vagyunk, akkor kevésbé izgalmas a játék..."


Feladom. :(


<mondhatjuk, hogy én szoktam "vadászni", bár a vadászos viccet már korábban rád húztam :-)>


Nem is egyszer. Mondhatjuk, már az unalomig. :D

(Bár mindig vihogok rajta, pedig roppant kellemetlen úgy alapon a szitu...)


<persze ott nem pont az a kérdés, hogy a puska melyik végén áll – bár eufemizmusnak megteszi a "puska" is.>


Úgy látom, nem volt elég a tegnapi 10 kör békaügetés...

Hát akkor legyen most még 10, plusz 10 kör indiánszökdelés is, hátha megjavulsz végre...


"és célba vettél ugyan, igaz, hogy ehhez egy nagy célkeresztet kellett rajzolnom magamra, és kiabálni, hogy ide lőjetek. de azért valahogy csak sikerült. – és végül be is jött. ;-))"


Mert én magamtól nem vagyok olyan kis kötözködős, mint egyesek. (...Akiket külön felszólításra hajlandó vagyok megnevezni... :D)

2013. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 BringaManó ***** válasza:
70%

De egy kis provokációra azért szerencsére tátott szájjal szaladsz a... tortába. :-)


(Nem akartam puskát írni, mert kezdek fáradni a sok tornától... :-)

2013. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 BringaManó ***** válasza:
51%

[Bocs, legyen inkább vers, olyan már rég volt]



Provokációval még könnyű rábírni,

hogy tátott szájjal szaladjál a... tortába. :-)


(Nem szerettem volna megint "puskát" írni,

fáradok, nincs szükségem már több tornára... :-)

2013. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

@ Berta


Köszönöm a megtisztelő címet.

Igen, én is éjszakai bagoly vagyok, mert este 10 után érek haza a munkából, és - akár kinevettek, akár nem - nekem ez kikapcsolódás, ha feljöhetek erre az oldalra.


És mindig örülök, hogyha benneteket látlak.


Jókat mosolygok, mondanám azt, hogy vihogok Bringa Manó poénjain, mindig felvidítanak.

És mindent összevetve valóban jó kis csapat vagyunk.

Ági

2013. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 andreandi ***** válasza:

@ Berta


"Általános emberi gyengeség, hogy mindenáron meg akarjuk győzni azt, aki kételkedik a szavainkban, még akkor is, ha valójában lényegtelen, hogy mit gondol." /P.G.Wodehouse/


Ez persze a mi kis csapatunkra (BÁBA:-) nem vonatkozik, ugye?

Sokat gondolkodtam azon, hogy vajon miért kommentel/fórumozik valaki. Aztán eszembe jutott ez: [link]

És az egyik válasz a sok közül: [link]


Bocs, de mi is volt az eredeti téma??? :-)

2013. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 BringaManó ***** válasza:
kösz, Ági :-)
2013. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

@ BorzasztóanMakacs:


"Nem akartam puskát írni, mert kezdek fáradni a sok tornától... :-)"


Teljesen mindegy, így is értem, úgyhogy 100 guggolás, így kezdésnek...

Plusz 100 azért, mert még csak nem is igaz.


"Bocs, legyen inkább vers, olyan már rég volt"


Ez neked vers???

Se rím, se lüktetés, és a szótagszám sem stimmel...

Jó, tudom, létezik az ún. "szabad vers", de maradjunk annál, hogy ez nem más, mint két nyamvadt kis sor, amivel kiérdemeltél 2 * 100 fekvőtámaszt. (Egy százast a valótlanság megismétléséért, a másikat pedig az esztétikai környezetszennyezésért. Egyszer csak észhez térsz már...)


"... Pillantásából kiderült, hogy körülbelül annyi becsülete van a háziasszony szemében, mint amennyi Heródes királynak lehetett az izraelita anyák szombat délutáni társas összejövetelén." (P. G. W.)


@ Ági:


"nekem ez kikapcsolódás, ha feljöhetek erre az oldalra"


Szerinted nekünk nem az? :)

Jó, persze, időnként kemény meló, de elég nagy részben lazulás.


"És mindig örülök, hogyha benneteket látlak."


Köszönjük, viszont. :)


"A felnőttkorral járó súlyos hátrányok egyike, hogy az egyszerű gyermeki reakciókat meg kell zabolázni." (P. G. Wodehouse: Egy pelikán Blandingsben)



@ Andreandi:


"Ez persze a mi kis csapatunkra (BÁBA:-) nem vonatkozik, ugye?"


Ááá, dehogyis, egyáltalán nem, elképzelhetetlen lenne, szó sincs róla.

Hogy is jutott eszedbe ilyesmi? :D


"Sokat gondolkodtam azon, hogy vajon miért kommentel/fórumozik valaki. Aztán eszembe jutott ez"


Egy hasonlót már láttam régebben. Van benne némi igazság.

De fórum témában tudok egy (szerintem) sokkal jobbat, lásd itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__485395..

(Ági, olvasd el te is, ha még nem láttad. Ha Juli is írna még, akkor neki ismét javasolnám előre bekészíteni a pelust, mint a bolgyós kérdésnél... :D)


"Bocs, de mi is volt az eredeti téma??? :-)"


Szerintem az nem sokakat szokott érdekelni. :D

De kukucs fel a "zöld mezőbe", ott találod: szófajok megállapítása. :D


"– A terv, amelyet javaslandó vagyok, a siker szempontjából meghiúsulhatatlan, ám ami az ön számára hátrányt jelenthet, némi financiális ráfordítást igényel.

– Azt mondja – fordítottam Corkynak –, hogy van egy bomba ötlete, csak drága."

(P. G. Wodehouse: Folytassa, Jeeves!)

2013. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 andreandi ***** válasza:

Berta,

épp a nagymama körtés lepényénél járok...:-))))))

:-)))))

2013. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 BringaManó ***** válasza:

Berta, látom, morózus hangulatban vagy (már persze csak velem kapcsolatban).

De azért szótagot számlálni és rímet megtalálni nem annyira nehéz dolog, hogy a hangulatodat beszámíthatnám enyhítő körülménynek...

Ha tényleg csak két sort olvastál, akkor az az egyikre mentség a kettő közül.


Szabad verset nem szoktam írni, akkora (semekkora) művész nem vagyok, csak farigcsálok.

2013. okt. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 andreandi ***** válasza:

Jó kikapcsolódás a farigcsálás, én is szoktam, ha olyan kedvemben vagyok.

Itt például az egyik rímfaragó én vagyok. Hogy melyik, az titok.:-) [link]

2013. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!