Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a szófaja a következő...

Mi a szófaja a következő szavaknak?

Figyelt kérdés
1. Anna 2. egy 3. nyitott 4. ablaknál 5. állva 6. csodálta 7. a 8. távoli 9. hósipkás 10. hegycsúcsok 11. felett 12. lassan 13. vándorló 14. felhőket Ezek közül melyik magas hangrendű, melyik mély hangrendű? (Csak az egyszerü szavak hangrendjét vizsgáljuk)?

2013. okt. 16. 15:43
1 2 3 4
 31/38 BringaManó ***** válasza:

:-))

"titok..." :-D

Hányat találhatok? Ha többet is, akkor legyen az első az, hogy te a Jocó vagy?... :-)

2013. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 andreandi ***** válasza:

Akármennyit találgathatsz.:-))

Hint: répaorr :-)

2013. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 BringaManó ***** válasza:

Köszönöm a segítséget! Igazából már az előbb is gyanakodtam kicsit abból, hogy az egyik felhasználó "teljes neve" "Andreandi", de így még biztosabb... :-D


(Tudom: a szereposztásból is kitalálhattam volna. :-)

2013. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 andreandi ***** válasza:

Győőőzelem! - Ahogy a Honfoglalón is mondják. :-) Ott is Andreandi vagyok. :-)

Egyébként jó hely az :L topic, ilyen szófacsaróknak való, mint én.

2013. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Disbre válasza:

Sziasztok! Ezek melyik szófajok meghatározásai? A választ előre is megköszönném.


Toldalék helyett az ige módját, vagy idejét fejezi ki.

Szavakat vagy tagmondatokat fűz össze.

2014. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Szavakat vagy tagmondatokat fűz össze.


Ez a kötőszó


A kötőszó szavakat, mondatokat, vagy tagmondatokat kapcsol össze, jelezve a köztük lévő kapcsolatot.


Itt olvashatsz róla bővebben: [link]

2014. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
90%

Nahiszen...

Nem gondoljátok, hogy az a szegény Anna, aki egy nyitott ablaknál állva csodálta a távoli, hósipkás hegycsúcsok felett lassan vándorló felhőket, eközben már régen - elhanyagolt tüdőgyulladása miatt - jobblétre szenderült?

És jaj, hol van már a tavalyi hó? És hová vándoroltak - ha lassan is-, azok a szegény felhőcskék?

Mert a kérdező (ámbár úgy látszik, sztoikusan belenyugodott ennek a bandának az offolós tehetségébe), végső fokon nem kapott igazi, jól összefoglalt választ...

Ámbár az is lehet, hogy azóta már le is érettségizett, boldog feleség (férj) és anya (apa)...

Kösz, Berta, jól szórakoztam, mint mindig!

2014. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Húúú, de filozofálós hangulatban vagy, Juli. :D


Amúgy szívesen. Majd ha még esetleg eszembe jut valami jó kérdés, szólok. :)

2014. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!