Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan helyes a mondat? Nem...

Hogyan helyes a mondat? Nem volt ott semmi, csak néhány kólás, esetleg sörösdoboz.

Figyelt kérdés

1. A kólás után kell-e ilyen: -? Mert a dobozhoz kapcsolódna.

2. A sörösdobozt egybe kell-e írni?



2013. okt. 17. 12:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem pontosan a mondatra, majd megnézem, de biztos rosszul idéztem, mert azt mesélte el, hogy olyan tisztaság volt, hogy nem talált ott sem kólás-, sem sörösdobozt. De pontos mondattal egyelőre nem szolgálhatok. Csak így ragadt meg.
2013. okt. 18. 10:08
 12/17 BringaManó ***** válasza:

@"olyan tisztaság volt, hogy nem talált ott sem kólás-, sem sörösdobozt"


:-DDDDDDDDDDD


Akkor köszönjük.

Na ezért szeretek ide járni! Itt mindenki egyenlő: nemcsak a válaszadók nem tudják, hogy mit válaszolnak (és hogy helyette mit kéne), hanem a kérdezők sem tudják, hogy mit kérdeznek...

2013. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mert a kérdésem NEM az esetlegre vonatkozott, hanem a kötőjelre, és, hogy hogyan írjuk helyesen a sörösdobozt. Az esetlegbe csak belekötöttek.
2013. okt. 18. 11:09
 14/17 BringaManó ***** válasza:
Jogos, ebben igazad van.
2013. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

"A magyar az anyanyelvem, a nyelvtan és a helyesírás pedig a főiskolán is kiemelt tantárgyam volt. "

Én meg elvégeztem egy magyar szakot, amiből lediplomáztam, szóval szerintem ezt a vitát itt le lehetne zárni. :)

2013. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

@ BM:


Csak óvatosan. A kérdezőnek nincs teljesen igaza. Ugyanis én nem "kötöttem bele" az "esetleg"-be.

Tisztázzuk esetleg a szó jelentését? :D


@ 15.:


<Én meg elvégeztem egy magyar szakot, amiből lediplomáztam, szóval szerintem ezt a vitát itt le lehetne zárni. :)>


Te??? Ezzel a helyesírással??? Öt mondatban négy helyesírási hiba... Még viccnek is rossz.

Persze vannak, akik disznóért, libáért vagy készpénzért veszik a diplomájukat... De akkor meg inkább csendben kellene maradnod.

2013. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szóval a mondat, amit nem sikerült helyesen megjegyeznem: Sehol egy ledobott gönc, vagy egy kólás-, esetleg sörösdoboz.

A göncbe kéretik nem belekötni.

2013. okt. 21. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!