Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Angliában, Amerikában az a...

Angliában, Amerikában az a szokás, hogy a könyvekben a pérbeszédek "idézőjelbe" vannak írva? Mert amiket eddig fordítottam, az mind így volt.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A régi kiadású könyvekben nálunk is így volt.csak újabban van új bekezdés és előtte - jel.
2009. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt akkor vegyem egy konkrét igennek? :)
2009. nov. 11. 22:06
 3/9 anonim válasza:
87%
Új könyvekben is megtalálható ez. Pl. Roberto Saviano - Gomorra, pedig ő olasz.
2009. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Új könyvekben is van, én angol könyvben láttam eddig. Amerikait még nem olvastam.
2009. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem egészen idézőjelben, két felső vessző közt 'Így'.
2009. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is sok könyvben idézőjelben látom. Szerintem: általában igen.
2009. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
n végre, h valaki kimondta azt a konkrét igent :D
2009. nov. 12. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Többféle szokás is létezik világszerte. Az angolszász országokon belül is többféle központozási szokás van, sőt, még Magyarországon is (nézz bele egy magyar kiadású Saramago-kötetbe). Országtól, korszaktól, stílustól függően használnak '-t, "-t, van, ahol <<-t, <-t stb. A leggyakoribb a " és a '. A "-"-t az angolszászok nem használják.
2009. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17:28-as jól mondta. Magyarországon inkább gondolatjellel írnak, amerikában/angliában idézőjelekkel, német nyelven pedig úgy tudom az ">>xyxyxyxyxyxy<<" formát haszálják.
2009. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!