Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Különbözik vagy külömbözik?

Különbözik vagy külömbözik?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 18:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
n-el írd
2010. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
9%
KülöN_B-azd+
2010. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 futar48 válasza:
0%

egyet értenék, de..

ha a mondatban, vagy csak szóban utalni szeretnénk egy másik, az ereditől eltérő dologra, akkor az külömböző és nem külön, vagyis nem önálló, hanem attól eltérő, vagyis külömböző. ha arra gondolunk, hogy egy külön álló valamiről van szó, akkor különböző és tök mindegy a mondat szerkezete, mert egy külön dologra akarunk utalni, de ha eltérőre, külömbségre, másságra, akkor így helyes! ez az én véleményem! nem különböző vagy a feritől, hanem külömböző vagy! mert feri más mint te! ferivel kaptátok a feladatot, mely különböző volt. érthető?

2015. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 BringaManó ***** válasza:

Kedves futar48, teljesen érthető a magyarázatod. – De teljesen téves. Felejtsd el! Nincs olyan szó a nyelvünkben, amely "külöm"-mel kezdődik, ez tuti, egyetlen egy sincs.

Akár külön állót jelent, akár csak eltérőt, n betűvel írjuk (hogy hogy ejtjük, az más kérdés).

Nem tudok mással érvelni, egyszerűen hidd el nekem, kérlek. :-) (Hivatkozhatnék a szótárakra, de ha eddig nem barátkoztál össze velük, akkor nem én fogom megváltani a világodat, ezzel tisztában vagyok. :-)

2015. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!