Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudtok nekem olyan szavakat...

Tudtok nekem olyan szavakat írni amiket a chaten használnak a fiatalok? Rövidítéseket mint pl: sztem=szerintem

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 05:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Ha eldobod a mercid kulcsát és talicskába ülsz, a közlekedési szokásod is gazdagodik.
2013. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés kérdése. Szerintem ha valaki tudom helyett "tom"-ot ír,az nem a nyelv gazdagodása,hanem pongyolásodása.
2013. dec. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mondom: többnyire... :)

Eleinte egyébként engem is a hideg rázott az ilyesféle rövidítésektől, de már megszoktam; és amiket írtam az első válaszomban, azokat használom is. (Mást csak ritkán.)


De a lényeg: a rövidítések és a becéző formák is teljesen természetesek a nyelvben. Nem hinném, hogy ti soha nem használjátok pl. a következő szavakat: pulcsi, busz, motor, bicaj/bringa, mozi, net, kft, bt stb. Pedig ezek is mind rövidüléssel jöttek létre, ill. becéző formák, vagy rövidítések. :)

2013. dec. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Vookie ***** válasza:
100%
A nyelv szerintem sem szegényedik, legalábbis a rövidítéstől nem. Szerintem a szókiegészítés az okosfonokon viszont azzal jár, hogy a fiatalok a helyesírást nem tanulják meg rendesen. Bár lehet, hogy tíz év múlva már tényleg nem is lesz szükség rá. (Nekem viszont ez a tudás akkor is fontos lesz majd, és ha akarom, ha nem, egy bizonyos intelligencia-mérő rendszer is ..)
2014. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Vajon az emberek belső mondani valója szegényedik? Én folyamatosan azt veszem észre, hogy egyre agresszívebbek a visszajelzések, mert monitor mögül mindenki BMF.
2014. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 BringaManó ***** válasza:
0%
#14, ha már helyesírás, akkor intelligenciamérő, kötőjel nélkül, ha kérhetem. ;-)
2014. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 BringaManó ***** válasza:
52%
(...Persze nem akarok én túl sokat kíváni: ha valakinek a kötőjeles forma jelzi megfelelően az intelligenciáját, akkor minden neheztelés nélkül elfogadom azt is, tényleg nem probléma, ha annyi, akkor annyi. Én is el szoktam téveszteni ezt-azt, és az én IQ-mnál is biztosan van magasabb a világon, nincs ezzel gond, "bele vagyok törődve". :-)
2014. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Vookie ***** válasza:
Ha már off, legyen: kedves BringaManó! Írás közben, gondolatban nagy levegőt vettem a két szó között, ezért csúszott be a kötőjel. Szórom is rendesen a hamut a fejemre :))
2014. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zsombor1969 válasza:
Anyukám céges levelezése "tele van" FYI-val :)
2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!