Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » MI EZ? Főleg idősebbek körében...

MI EZ? Főleg idősebbek körében látni h hosszú ó-t, ő-t, ű-t használnak a szavaikban, oda nem illő helyekre, MIÉRT? Annyira idegesítő.

Figyelt kérdés
"ma nem dolgozóm", "több időt eltőlteni" stb. e...
2012. febr. 17. 22:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"tőbb"
2012. febr. 17. 22:29
 2/13 anonim válasza:
80%
Régen így beszéltek az emberek,nem tehetnek róla,ez rögzült beléjük.Én azt is sokszor hallom,hogy "éccaka" éjszaka helyett,meg "vót" volt helyett.De engem nem idegesít,szerintem aranyos,vagy csak azért nem zavar,mert szeretem az illetőt,pl. a mamámat,aki így beszél.Bennem az idősek tiszteletet keltenek(kivéve a rikácsoló,kötekedő öregasszonyokat a BKV-n)Nem tudhatjuk,hogy mikor mi leszünk öregek,hogy beszélnek az emberek,akkor már mi se tudunk áttérni a mostani nyelvjárásunktól.Ezért inkább ne törődj vele,a mi beszédünk is furcsán fog hangzani..
2012. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudod, én meg sok fiatalnál hallom a -suk-sük-ezést. Vajon miért?

A helyesírásról meg jobb nem is beszélni.

2012. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nyilván azért írtam h "látni", mert írásról van szó. Logikátlannak és műveletlenségnek tartom a hosszú ó-t leütni a billentyűzeten mikor van rajta rövid is..
2012. febr. 17. 23:41
 5/13 A kérdező kommentje:
az idősEBBek alatt pedig nem az öregeket értem. Hanem h nem elsősorban fiatalok.
2012. febr. 17. 23:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha én most elkezdeném kiszemezgetni akár egészen fiatalok billentyűütögetési eredményét, nem lenne elég hely. A mai sms nyelv használata nem bántja a szemedet?
2012. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Te vitapartner vagy. De, igen, néha az is zavar, annak viszont tudom miértjét. Amiről te beszélsz az szleng, ill. a "rohanó világ eredménye" ha úgy tetszik. Ez viszont ku*vára érthetetlen még mindig h miért nyomja le a hosszú ó-t rövid helyett mikor BIZTOS H Ő SE MONDJA ÚGY. Sokadjára futok ilyenbe. És átlagemberek használják, ill. a középkorosztály, nem a mai gyerekek.
2012. febr. 17. 23:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű slendriánság. Pedig a helyesírás ellenőrzés ma már nem elérhetetlen. Néha nem is ártana, ha bele lenne eleve építve a böngészőbe. Talán többet tanulnának az emberek életkortól függetlenül a helyes írásról, mint amennyi az iskolában megragadt bennük.
2012. febr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Téged is megáldott a sors a helyesírás érzékenységével :))

Sokszor én is legszívesebben vastagon kijavítanám, amit látok.Bántja a szememet.

Sajnos, nem fogom kinőni..

2012. febr. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Létezik SMS stílus, nyelvtan órán volt is feladat ilyen üzenetet írni! Azért van benne sok rövidítés, mert mint mindenki tudja, 160 bájt használható fel.

A nyelvújítás pedig nem terjedt olyan gyorsan a köznép között, sokáig megmaradt saját beszédstílusuk. Ezért az öregeket nem szabad megvetni.

Aki fiatalon így ír, az már valóban műveletlenségre vall. Nem kell tökéletesen ismerni a magyar nyelvtant (igaz, kellene, de nem várhatjuk el), de legalább ne kelljen külön dekódolnom, hogy vajon mit akart írni...

A helyesírás pedig szexi egy lánynál. :)

2012. febr. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!