Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mondanátok frappáns szinonimák...

Mondanátok frappáns szinonimákat arra, hogy valaki lopós?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 19:18
1 2
 11/14 anonim válasza:
bugagép
2009. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Van olyan nemzet ahol a lopásárt levágják az elkövető egyik kézfejét!!!Na ez a tuti...mert legközelebb elgondolkodik,hogy nyúljon-e a más tulajdonához...tehát pl. félkezű.

Nálunk is érdemes lenne bevezetni ezt a módszert,nem kell a halálbüntetés visszaállítása,gondolj bele... király,nem?Lelki szemeim előtt már meg is jelent a "félkezü óriás" alias:állam bácsi...

I the devil

2009. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Na igen, ha el is kapják
2009. dec. 12. 10:01
 14/14 anonim válasza:

Kedves kérdező ebben igazad van!De hidd el ott el is kapják aki capcarapp azaz lop,csencsel,betyár,útonálló,bandita,fosztogató estleg rabló.

Ott még a rendőrség nem sündőrség mint nálunk!

Amerikában pedig a saját lakásomban bárkit zokszó nélkül agyon vagy akár hátba is lőhetek mert a magántulajdon szent és sérthetetlen!

Elvileg nálunk is a törvény szerint a magántulajdon szent és sérthetetlen de ha megpróbálom megvédeni akkor engem ítélnek el ÖNBÍRÁSKODÁSÉRT!Védekezni lehet ha megtámadnak de a védekezés módszerének arányosnak kell lennie!Azaz ha egy karóval támadnak meg max. egy karóval üthetsz visssza!Hiába van nálad pisztoly vagy szamuráj kard NEM HASZNÁLHATOD,vagy agyonvereted magad vagy lelövöd esetleg levágod a fejét de akkor megint nyakig vagy a szarban mert Téged ítélnek el!Tehát ha nem tudsz a belsőzsebből hirtelen elő venni egy szőlökarót akkor "fuss Forest fuss" !I love Hungary!Ja futás közben tárcsázd a 112-őt!Velem megtörtén eset:Az egyik közeli vasútállomáson nézet eltérésem támadt egy kissebbségi népcsobortbeli egyénnel,a szóváltásból tetlegesség lett de akkor már a társával eggyütt álltak nekem és előkerült egy borotva is (de nem az 5 pengés masszirozós arckímélő Gillette),bár borostás voltam de nem hülye ezért futottam pár métert és közbe elővettem a mobilt és hívtam a 112-őt,miközben hátrálva telefonáltam mert ugye előbb ide-oda kapcsolgatnak,az embereim pedig fenyegetőzve közeledtek,végre bejelentkezett a helyi rendőrkapitányság ügyeletes tisztje aki kérdésekkel zaklatott,mondtam neki:Uram értse meg itt és itt vagyok küldjön gyorsan ki egy járőr autót mert életveszélyesen fenyegetnek és az életemért futok lihegtem a telefonba!Szerencsémre beérkezett a vonat és támadóim felszálltak rá,énnekem is haza kellett volna jutnom ugyanavval a vonattal,de tudtam ha én oda felszállok akkor nekem végem ezért maradtam az állomás peronján és onnan figyeltem őket,majd amikor már felszált mindenki én voltam olyan szemét,hogy egy bízonyos testrészemet kínáltam a szájukba,ezt látták is és erre már nem ketten hanem jóval TÖBBEN kezdtek leszállni a vonatról és megindultak felém...közben a rendőrök még sehol... a követőim míg láthattak én elindultam a Főtér irányába,nekik viszont az alujárón kellett átjönni,mivel ekkor már nem láttak elkezdtem rohanni az ellenkező irányba a lezárt vasúti átjárón keresztül át a síneken és az ekkor már elindult vonat előtt pár méterre rohantam mint az őrült,inkább a mozdony üssön el mint egy fél tucat c...ny karmai közé kerüljek...kb1.5 km-re lakott egy jóbarátom de tudtam feleségével eggyütt napközben dolgoznak,zárva volt a kapu ezért átmásztm a kerítésen,a portájukról pedig szintén kerítést mászva el bújtam egy almáskertbe...maj szépen elővettem a mobilt és elkezdtem hívni az ismerősöket hogy valaki jöjjön értem autóval és vigyen haza.

A régi szép időkben még elég volt ha néha-néha megjelent a faluban két azaz kettő darab lovas Csendőr kakastollal a kalapjában és csend-rend-fegyelem volt!Ha megfogták a tyúktolvajt akkor nem papíroztak órákon keresztűl és engedték szabadon merthát "megélhetési bűnözés" hová ne sz..jak,hanem a puskatussal magyarázták el az illetőnek,hogy ezt nem szabad és akit a rokonai toltak haza talicskán az "oktatás" után...nos egy darabig bíztosan nem lopott márcsak azért sem mert úgy megverték a Csendőrök,hogy egy hétig lábra se tudott állni ;-)))

Most meg van vízágyú,tonfa,sok sündőrnél még vipera is amit egyébként tilt a szolgálati szabályzat,meg "bevetési osztály"s.t.b.csak épp Rendőrségünk nincsen aki az ÁLLAMPOLGÁRT szolgálná és védené mint ahogyan ezt büszkén még rá is matricázták az autóikra mint szlogent:Szolgálunk és Védünk!Na igen.De kit és kiket az állambácsin és a kissebségi avagy etnikumon kívűl???

Már a Határőrökből is rendőrt csináltak,mégis azt nyílatkozta(az Országos Rendőrfőkapitány:kevesen vannak és várják vissza a nyugdíjas rendőröket dupla fiztéssel!!!

Visszatérve a mifelénk csak "biorendőrökre" azaz a Határőrökből lett rendőrökre,nem is tudnak intézkedni,mivel nem a megfelelő oktatásban részesültek annak idején!A rendőri munka teljesen más!Erre a sok "okos" bedobta őket a mélyvízbe felkészületlenűl!Ha kihívják őket egy családi botrányhoz,utcai verekedéshez,lincseléshez mit csinál szerencsétlen járőr?elkéri az útlevelét?Az ilyen helyzeteket tudni kell KEZELNI és a sokat próbált igazi zsarunak is okozhat meglepetést pl egy tömegverekedés főleg ha kicsit kreol a társaság!Na én ismerek olyan zsarut(sajnos már nyugdíjas)de Őt tisztelték,igaz nem is ijedt meg a saját árnyékától,egymaga lement a c...nytelepre rendet rakni!Bár először ütött és utána kérdezte meg:TE voltál,te kezdted...?

I the devil

2009. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!