Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Dunaharaszti, vagy Dunaharaszt...

NejlonZacskoo kérdése:

Dunaharaszti, vagy Dunaharaszti-i?

Figyelt kérdés
Ha pl azt a mondatot akarom mondani, h ez a srác Dunaharaszti-i, akkor így írjam helyesen, illetve kimondva is érzékeltessem, hogy kettő i betűt mondok? Mert a Dunaharaszti, mint település, i-re végződik, tehát a Dunaharaszti az csak a hely maga, tehát Dunaharaszti srác helytelen nyelvtanilag, nem?:D helyesen úgy szólna, hogy Dunaharaszti-i.... de javítsatok ki, ha tévedek, mert már nem bírom eldönteni, és fél órája ezen agyalok, pedig föci tz-re kéne készülnöm. :D
2014. jan. 21. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Furcsa, de ha az i-re végződő települések nevéhez -i képzőt teszünk, akkor nem kettőzzük az i-t. Tehát kimondva és leírva is dunaharaszti; továbbá dunakeszi, biri, pócspetri stb.
2014. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De mindenképpen kis betűvel írandó:

[link]

2014. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tudom h kisbetű, csak megszoktam a gépelésnél, h minden országot meg várost nagybetűvel kezdek, és a Dunaharaszti- alapból i re végződő városnév, ezért hagytam nagybetűvel, és ha -i-vel hozzuk mögé az i képzős formát, akkor nem voltam benne biztos, h a városneven változtatni kell e, ezért hagytam így.
2014. jan. 22. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már biztos lehetsz benne.

Mint ahogy abban is, hogy az "e" kérdőszócskát mindig kötőjellel kapcsoljuk az előtte álló szóhoz: "kell-e". :)

2014. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!