Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem értem itt a szabályt (X...

Nem értem itt a szabályt (X vagy Y), valaki érti?

Figyelt kérdés

Biztos sokakat érdekel a kérdés, vajon miért a mosolyjel (smiley) a legalapvetőbb képi jel, emotikon (érzelemjel)?

Vajon miért nem ellentéte, a „szomorújel”, vagy éppenséggel egy teljes ember, vagy a nap, vagy egy ház?

[link]


Maga őrült vagy felelőtlen vagy nincs ki a négy kereke!

[link]



A mosolyjelesnél miért tették ki a vesszőket? Nem értem ezt a szabályt. Mikor kell kitenni a vesszőt ilyen esetben (... vagy ...)?

Mind a két link az e-nyelv oldalról származik, tehát biztosan helyesen írták a mondatokat.



2014. márc. 8. 07:45
 1/3 gungasam ***** válasza:
Elfelejtette a cikkíró azt a mondatot a cikke végére írni, hogy :A felesleges vesszőket kérem kihúzni.
2014. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne higgy feltétel nélkül abban, amit a neten olvasol.


Akadémiai helyesírási szótár

Zsuffa Zoltánné: Gyakorlati magyar nyelvtan


Ezeket bújd, s mindenre választ kapsz.


Az emotikonokkal kapcsolatban pedig azért az írásjeleket alkalmazták emotiokonnak először, mert akkor még nem volt lehetőség képileg, rajzokkal vagy animációval jelezni az érzelmeket.


Az írásjelek pedig, igaz, kicsit elforgatva, de mégis pompásan jelzik a legfontosabb metakommunikációs körülményeket.

2014. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor mégse jól írták azt a mondatot, és nem kellenek a vesszők?
2014. márc. 10. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!