Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mért nem fontos ma már senkine...

Mért nem fontos ma már senkinek, hogy tudjon helyesen írni? (? )

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem. Szerintem itt 10 kérdezőből 7 nem tud helyesen írni...

Szerintem ez nagyon alap, ráadásul első benyomás.


2008. júl. 28. 10:54
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
52%
Talán mert te sem tudsz,mert a mért-et miért-nek kellen írni,ha illedelmes vagy.....
2008. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
87%

Van még akinek fontos, hogy helyesen irjon.

Igen, ez lenne az alap, főleg, hogy magyar az anyanyelvünk. Nekem is unszinpatikusan hat a nagyon rossz helyesirás, viszont azáltal, hogy hangoztatom még nem érek el semmit, inkább csak azt, hogy megmakacsolják magukat az emberek, és csak azért se próbálnak helyesebben irni, ezért csak a kérdésre próbálok összpontositani. Mondjuk nekem nincs a tasztatúrámon hosszú i betű, és ezt is hibának lehet értelmezni.

Egy vajdasági

2008. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
13%
EZ egy kicsit röhelyes kérdés...:D én ezzel mindig ugy vagyok ha megérted hogy mit akar akkor mi evvel a gond? nem egy kibaszott nyelvtan órán vagyunk szerintem érted amit irok szoval ki a szart érdekel ha 1-2 szót nem jól írok le?
2008. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
94%
Én sem igazán értem miért van az, hogy a magyar helyesírás napról napra rosszabb! De egyeseknél már elviselhetetlen...
2008. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

már sokszor feltett kérdés ez.

oda is leírtam hogy ez adottság kérdés is.

én pl 2 nyelven beszélek nagyon jól. mindegyikben nagyon nehéz a helyesírás. magyarban sem hallom ki sokszor hogy mikor mit kellene írni. na ezért nem is volt egyszerü megtanulnom a nyelveket sem. van olyan barátom aki nem beszél angolul egy szót sem de még is folyékonyan énekeli a számoka irott szöveg nélkül, kapásbol kihallja a szavakat amit nekem is néha nehéz.


engem sokkal jobban idegesít a szleng írás. mikor valaki miért helyett mért-t ír vagy egyéb szakaból kihagyja a betüket és nem törödöm módon ír.


nekem hosszú ü-m és ö-m nincs.

2008. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Engem is taszítással tölt el, amikor látom, hogy hogyan írnak az emberek, főleg, ha egy csomó ember elolvassa a gondolataikat. Szerintem egyébként nem nem fontos az embereknek, hanem igénytelenek és egyszerűen nem olvassák vissza amit leírnak. Látom, nem csak engem botránkoztatott meg már egy csomó helytelenül leírt kérdés. Örülök....
2008. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
82%
Azért nem, mert rajtam kívül csak szellemi rokkant nyomorékok verik a nyálukat ezen a részlegen! Nem hogy nem akarnak, hanem egyszerűen nem tudnak helyesírni. Szánalom!
2008. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
Na és persze rajtam kívül! :-)
2008. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
95%

Engem is rettentően idegesít a sok igénytelen ember, akiken látszik, hogy direkt szarnak a helyesírásra. És ha szóvá teszik ezt nekik, akkor még ők vannak felháborodva, hogy milyen jogon szólják le az írásukat, ők úgy írnak, ahogy akarnak.

Pedig csak pár szót kéne megtanulni, amiket sűrűn használnak, nem lenne nagy ügy.

2008. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... :)
2008. júl. 28. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!