Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért terjed a fiatalok...

Miért terjed a fiatalok körében az igekötők különírása?

Figyelt kérdés
Szerintem az anglicizmus a probléma gyökere, szerintetek?
2010. jan. 14. 22:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
17:25-ös. És a megdöbbentő az, hogy ő még "örülhet", vannak ugyanis órák, amelyeknek a heti óraszáma 0,5! Legalábbis ahol én tanítottam, nem egy ilyen volt.
2010. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Már az olvasás is kevés. Egyik volt osztálytársam nagyon sokat olvas (igaz, hogy divatsz*rokat), mégis úgy ír, hogy "mien, vok, h, stb." Az a kifogás, hogy lusta gépelni. Akkor minek jön fel msn-re? Akkor menjen és aludjon, de nekem ne írjon úgy, hogy "vok".
2010. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
100%
00:11 vagyok. Én is rengeteget olvasok. A kedvenc íróm Lauren Brooke. Annyira imádom és legalább 9 könyvet olvastam el tőle. Mindig alig várom, hogy megjelenjen a következő kötet és akkor biztos, hogy pár nap múlva már kiolvasom. Az osztálytársaim folyton piszkálnak, mert szeretek olvasni. Amikor órán hangos olvasás van, én csak röhögök rajtuk, hogy nem tudnak szépen, tisztán folyékonyan olvasni. Van egy osztálytársam, szegény nagyon nehezen dadogva olvas, pedig sok könyvön túl van már. A padtársam pedig állandóan kiröhögi, viszont ő sem olvas jobban. A múltkor el kezdett sírni óra közepén, mert nevettek rajta. Amikor tollbamondást írunk tanárnő már megszokta, hogy jön az asztalomhoz aláírni az ötöst. Persze vannak még jól olvasók az osztályban. Például Sára. De ő írónak/költőnek készül. Nagyon jó verseket ír, imádom hallgatni és olvasni őket. Ha esetleg vessző hibám van, ne szedjétek le a fejem, mert még nem tanították iskolában. Amúgy az iskolában a tanóra abból áll nálunk, hogy bejön a tanár 10 perc késéssel. Leül az asztalhoz, jelentünk, majd átmegy az írásvetítőért a szertárba. Utána bejön, leellenőrizzük a házit és ezzel már elment 30 perc és maradt még 15, hogy magyarázzon, írjunk három oldal vázlatot és feladja a következő oldalt házinak. Erről ennyit.
2010. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, rossz az oktatás. Amikor én jártam általános iskolába, és hangos olvasás volt, még csak néhány olyan ember volt, akin látszott/hallatszott, hogy szótagonként olvassa a szöveget, és emiatt teljesen gépies volt, semmi mondatvégi hangszínváltozás, központozás teljesen figyelmen kívül hagyva. Szánalmas, és egyre több az ilyen ahogy hallom a fiatalabbaktól.
2010. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
48%

telljesen eggyet értek veletek!!

19 éves vagyok és a pár évvel fiatalabbak szájábol ojan szavakat hallani hogy égbek áll tőle az ember haja!

pl:köszcsi, puszcsi, meg ehhez hasonlók.

na meg a sok kevert szó hogy félig angol félig magyar.

totál felidegesít mikor fórumokon is okoskodik a sok nagyeszű és irni meg annyira tud mint nagyanyám tyúkja és osztja az észt jobbra balra. könyörgöm ha már irni nem tud akkor ne jaszkarizzon mindenkinek akiben hibát vél találni!

nem?

2010. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Én használom a wokot, abban párolom a zöldséget. De komolyra fordítva szót, engem is zavarnak a rövidítések, a mixelt szavak. Néha én is elgépelek valamit, de a program azonnal aláhúzza pirossal, és nekem van időm, hogy kijavítsam. Érdekes, hogy az a és az e betűket néha felcserélem, ez mit jelent?

Az igekötőket szerintem azért nem tudják használni, mert keveset olvasnak. Vannak azok a mondatok, amik így hangzanak: "Meg lehet-e tenni?" Ez így helyes, de ők úgy gondolhatják, hogy a meg a lehethez, s nem a tennihez tartozik. Talán innen adódik a félreértés. Azért írják azt, hogy "meg tesz" a megtesz helyett.

Az anglicizmus csak azt okozza, hogy ilyeneket írnak, "Párom, Magyar, Pasim, Babó stb."

2010. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti, szép, hogy egyet értesz, de néma gyakorlás rád is rád férne, ne haragudj! "Ojan, eggyüt"
2010. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
marhaság ez a különírás...az osztályban is ír sok ember külön nagyon idegesítő...egyszer egy kb 10 hibás lapot osztottak szét az osztályban,és ami a legszomorúbb jó ha 3-an észrevették.
2012. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
2010-04-19 12:15,te sem tudsz írni!!!
2012. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyetértesz velünk, de az nem elég a jó helyesíráshoz.


telljesen eggyet értek veletek!!

19 éves vagyok és a pár évvel fiatalabbak szájábol ojan szavakat hallani hogy égbek áll tőle az ember haja!

pl:köszcsi, puszcsi, meg ehhez hasonlók.

na meg a sok kevert szó hogy félig angol félig magyar.

totál felidegesít mikor fórumokon is okoskodik a sok nagyeszű és irni meg annyira tud mint nagyanyám tyúkja és osztja az észt jobbra balra. könyörgöm ha már irni nem tud akkor ne jaszkarizzon mindenkinek akiben hibát vél találni!

nem?


Teljesen egyetértek veletek. /Felesleges a felkiáltójel/.

19 éves vagyok, és a pár évvel fiatalabbak szájából olyan szavakat hallani, hogy égnek áll tőle az ember haja. /Itt sem kell felkiáltójel/.


pl:köszcsi, puszcsi, meg ehhez hasonlók.

Na meg a sok kevert szó, hogy félig angol, félig magyar.

Totál felidegesít, mikor fórumokon is okoskodik a sok nagyeszű, és írni meg annyira tud, mint nagyanyám tyúkja, és osztja az észt jobbra-balra. Könyörgöm, ha már írni nem tud, akkor ne jaszkarizzon mindenkinek - ezt a szót nem ismerem, nem tudok véleményt mondani róla, hogy helyes-e - akinek az írásában hibát vél találni!

Nem?

2013. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!