Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egyeltalán vagy egyáltalán?

Egyeltalán vagy egyáltalán?

Figyelt kérdés

egyeltalán-t a firefox hibásnak véli

én eddig azt hittem, hogy az "egyeltalán"

google-ben egyáltalánt javasolja


2010. jan. 19. 19:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
találatot ad ki*
2010. jan. 22. 17:10
 12/16 Keresem válasza:
73%

Napjainkban a médiumokban egyre jobban elterjed az éi-zős, ái-zós (kényeskedő) beszéd. Figyeld meg, hogy még a riporterek jó része is milyen hanyagul beszél. Más helyett mondják "méis", jobb esetben "máis". Az egyáltalán gyakran így hangzik (persze nehéz írásban utánozni) egyéiltaléin. A talán helyett a taléint lehet hallani. Gyakran olyan durván hibásan beszélnek így, hogy a beszéd már alig érthető. Az, hogy a Google erre találatokat ad, mutatja, hogy ez a beszédhiba már kezd a helyesírásban is megjelenni.

Ez már nem nyelvjárási probléma. A nyelvjárásokra (pálóc, szögedi) büszkék lehetünk, de ez az új divat a nyelvünk lealacsonyítását jelenti.

2016. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%
régi kérdés, de én mindig egyeltalánt mondok xD
2016. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
hja, mer' paraszt vagy
2016. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dq ***** válasza:
2018. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 dq ***** válasza:

Na jó a google szar.

[link]

Az egyentalánra rahedli különböző, független találat van.

2018. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!