Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Változtak a helyesírási...

Változtak a helyesírási szabályok?

Figyelt kérdés
Én még úgy tanultam, hogy az ünnepek nevét nagybetűvel írjuk mondat közben, pl. így: Boldog Karácsonyt. Viszont mostanában megy egy reklám, ahol így írják ez a mondatot: Boldog karácsonyt.
2014. nov. 6. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Régen sem volt ilyen szabály, csak szokás, ugyanis csak tulajdonnevelet írunk nagy kezdöbetüvel.
2014. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hol tanulhattad ezt, mert Magyarországon sose kellett az ünnepek nevét nagybetűvel kezdeni. Ez valójában az angolból jön.
2014. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
49%
A régi jól megszokott B.Ú.É.K. is helytelen, nem kellene semmit nagybetűvel írni.
2014. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
71%
Szerintem külalakilag szebb =-)
2014. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen helyes a BÚÉK. Mozaikszó.
2014. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:
70%

És attól, hogy mozaikszó, miért lenne csupa naggyal? Az áfa is mozaikszó, meg a tv, vb, szja, gyes, gmk, kft., tbc stb., aztán mégsem csupa nagy.

Nem vagyok a nagybetűs BÚÉK ellen – sőt még a nagy kezdőbetűs Boldog Új Évet Kívánok ellen sem – (bár tudom, hogy egyik sem így szabályos), csak annyit kérek, hogy ne butasággal magyarázzuk meg. :-)

2014. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem írtuk őket nagybetűvel, mert nem tulajdonnevek.


(A "Boldog új évet kíván" helyes rövidítése pedig az akadémiai helyesírás szerint "B. ú. é. k.".)

2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Manó úr, megzöldeztelek, mert valami rétinéger már megint nyomkodja a mínuszt. :)
2014. nov. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:

Köszönöm, ez kedves, de miattam ne fáradj – marhára nem izgatnak a százalékok. :-)

(Pl. ez itteni meglepően(?) kevés sem tűnt föl eddig. :-)


Max. a többiek kedvéért lehet értelme, hátha van még olyan a világon, aki a százalékok alapján próbálja megtippelni, hogy okosság van-e odaírva. :-)

2014. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a választ. Igazatok van, tényleg nem tanultunk, csak szokás az, hogy nagybetűvel vagy nagy kezdőbetűvel írjuk az ünnepeket mondat közben. Nekem marad ez. Nem tartom be a logikus szabályokat, éljenek a hagyományok!!!:))
2014. nov. 8. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!