Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hol tudok utánanézni bizonyos...

Hol tudok utánanézni bizonyos helyesírási szabályoknak (pl. :zöngés-zöngétlen párok)?

Figyelt kérdés
Egy helyesírási versenyre készülök(Bendegúz,aki ismeri), és nem tudom hol kéne utánanéznem a szabályoknak. Van néhány feladatsor, amiben egyáltalán nem tudok feladatokat, mert a tanár nem a tananyag szerint halad.:((

2012. márc. 25. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál?

[link]


[link]


[link]

2012. márc. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző válaszbeli linkek is jók, de én azt javaslom pluszban, hogy vedd elő a régi tankönyveidet, és böngészd át az elejétől kezdve. :)


Amúgy hanyadik osztályba jársz? Csak azért kérdezem, mert a hangok zöngésség szerinti csoportosítását már elsőben, a betűtanuláskor kellett volna tanulnotok. Soha nem játszottatok olyat, hogy a torkotokra tett kézzel mondtátok ki a hangokat? Próbáld ki! :)

Amelyik hangnál érzed a rezgést a gégédnél, az zöngés, amelyiknél nem, az zöngétlen. A mássalhangzó-párokat pedig a képzés helye szerint is ki lehet találni, pl. b - p, d - t, g - k, gy - ty, v - f...


Ha leírod konkrétan a feladatokat, akkor esetleg többet tudunk segíteni.


Üdv. :)

2012. márc. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Egyébként ötödik osztályos vagyok, és én már nem emlékszem, hogy mit tanultam első osztályban, de majd visszanézem a könyveimet, meg azt is megnézem, hogy mit fogunk ezután tanulni, hogy hátha, ott találok még valamit.

Azzal kapcsolatban esetleg tudtok segíteni, hogy KÉPZŐ+JEL+RAG. Például, hogy mi a képző, meg honnan lehet felismerni, ilyesmi.

Előre is köszi!!!!:))

2012. márc. 26. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha ezt tanultad volna, arra emlékeznél. Felejthetetlen élmény, pláne, ha nem csak egyszer próbálta ki az ember. :)

Viszont az alsós könyvekben nem fogod megtalálni a zöngésség témakörét leírva. Úgyhogy marad a próba. ;)


A toldalékok témaköre elég bő, megpróbálok néhány rövid gondolatot leírni. Az biztos, hogy a szóhoz kapcsolódva a sorrendjük csak és kizárólag az lehet, amit írtál: képző, jel, rag. Ez azt jelenti, hogy jel és rag után nem állhat képző, rag után pedig nem állhat jel.

Egy-egy szóhoz több toldalék is kapcsolódhat, ezek lehetnek azonos vagy különböző típusúak is, tehát egy szóhoz pl. több képző is kapcsolódhat. Ezeket igazából akkor ismered fel, ha bemagolod. :(


Itt még írtam egy bekezdést, de aztán rájöttem, hogy nyelvtankönyv lenne belőle; így inkább kerestem olyan linkeket, amik használhatónak néznek ki, böngészd át őket. :)


[link]


[link]


Be tudod gépelni azokat a feladatokat, amiket egyáltalán nem tudsz? Hátha együtt menni fog. :)

2012. márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már oviban furcsáltam hogy jé (pl )g k hogy hasonlít egymásra

Suliban megtanultam már



G k

B p

S zs

Z sz

Cs dzs

F v

T d


Én szerintem pl az m és az n is lehetne pár de hogy mér nem az

Amugy ezt ki nem tudja?


Elsős vagy vagy mi?

Én vagyok ilyen okos ?

Nem hinném

(Habár...)

A többinek(c,l,m,n,r,h)nincs párha

Lehet hagytam ji

2019. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!