Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Benneteket nem zavar, hogy...

Benneteket nem zavar, hogy rengetegen ékezetek nélkül írnak ide is ki hosszú kérdést, ami így kész rejtvénnyé válik?

Figyelt kérdés

Mert hogy mobil. És? Lehet arra is letölteni klavit. SMS-ben, barátoknak üzenetben, fél mondatos chat, rendben, de azért mindig?


Ez számomra szimpla igénytelenség.

És még hosszá vesszük a vessző kihagyásokat, szóközhiányokat, tagolás hiányát, hát nagyon szomorú.


Sok kérdést még elolvasni sincs kedvem.

Ha még a nagybetűket is ignorálják, az külön téma.

Megspékelve alapvető helyesírási hibákkal, és a fentebb említett dolgokat egy mixben összehozni... hát...


47/N

De biztos én vagyok túl öreg :)


2015. máj. 3. 05:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
majd most biztos kapok par beszollast de nem erdekell mert te ugyis jobban tudom mia meno.
2015. máj. 3. 05:28
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ékezet nélküli írás nem zavar, bár furcsa, hogy sokan arra hivatkoznak, hogy nem magyar a billentyűzet. Nekem sem, mégis tudok ékezettel írni. Viszont a borzalmas helyesírás az nagyon tud zavarni. Nem az ha valaki véletlenül elüti, vagy nem mindig van vessző (ebben én is szoktam hibázni) hanem az állandó , csúnya helyesírás ami kiborít.

Pl: Rendszeresen írják

-muszály

- eggyik

- lessz

- köszy

- jáccik

stb

2015. máj. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Munnyuk ez nem tudományos kérdés, de ezekben a kérdésekben tökéletesen megvalósul a tartalom, és forma egysége, ezért oszt így van jól!


68/F

2015. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
61%
Engem inkább az zavar, ha nem tudnak helyesen írni. Es az igekötő dolog, jujj, az mennyire! Miért nem tanulták meg suliban, hogy egybeírjuk az igekötőt az igével?? Kiborító dolog, sokszor volna kedvem kommentben megkérdezni, vajon ezt "menőségből" csinalják, vagy hülyék....
2015. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
A rossz helyesírásra én is nagyon allergiás vagyok! Ezek szerint létezik, hogy az iskolákból úgy özönlenek ki a mai fiatalok, hogy nem tanulnak meg helyesen írni! Akkor mit tanítanak? A deriválást? Amire a nagy többségnek, úgy a 99,99 %-nak nincs szüksége? De az élet dolgait és az önálló gondolkodást nem tanítják meg sehol! Ez a társadalom le van már rég butítva!
2015. máj. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a munkahelyi gépemen nincs ékezet és nem is lehet telepíteni, így onnan ékezet nélkül válaszolok. Bizonyos dolgokat elő lehet csalogatni mindenféle trükkös kombinációval, de hosszú ő és ű az nincs, ezeket kimásolom és beillesztem egy bármilyen magyar weboldalról. Rövid válaszoknál hajlandó vagyok ezekre a trükkökre, de hosszabbaknál nem.
2015. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem alapvető, hogy az írásunkat olvasókat megtiszteljük annyival, hogy olvashatóan, dekódolhatóan, helyesen írunk. A rossz helyesírás engem is rettentően zavar, de maradjunk most az eredeti kérdésnél. Lustaság, igénytelenség a háttere ennek is, kedvenc kifogásaim:

1. "telefonról vagyok" - és? Gyenge érv, a Nokia 3310-esem is ismeri az ékezetes karaktereket.

2. "nem magyar a billentyűzetem" - ott a karaktertábla, be lehet másolni az ékezetes betűket, ha az túl nagy kihívást okoz valakinek, hogy telepítsen egy extra karakterkiosztást a gépre.


Ahogyan fogalmaznak a "mai fiatalok" (én sem vagyok öreg, de megdöbbentő, hogy a mostani iskolásoknak sem a helyesírás, sem a nyelvhelyesség nem megy), még a szövegkörnyezetből sem mindig egyértelmű, hogy bor vagy bőr...

2015. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De hát még helyesen sem kell tudni írni, csak figyelni a pirossal aláhúzott szavakra.


Én is vétek hibákat, de azt azért megnézem, ha valami piros :)


#3. válaszolóval egyetértek :)

2015. máj. 3. 19:47
 9/17 A kérdező kommentje:
#6: Elég idős vagyok ahhoz, hogy dolgoztam olyan számítógépen 22-23 éves koromban, hogy szintén nem volt ékezetes klavi, de fejből tudtam az ASCII kódokat, és akkor is ékezetesen írtam. (pl.: ALT + 148 = ö :))
2015. máj. 3. 19:50
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem ismerem fejből az ASCII kódokat, de hogy nem lennék hajlandó 5000 karakteren keresztül alt-148-azni, az is biztos.
2015. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!