Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Dicséret vagy dícséret?

Dicséret vagy dícséret?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 16:55
1 2
 11/14 anonim válasza:

Az enyém is hülye...jobban mondva egy K.va

Amúgy azt nem értem, hagy ha már az elején megmondta valaki, hogy a dicséret rövid i, akkor miért bizonygatja még vagy 3 ember, máshogy megközelítve, hogy az...nem mintha szúrná a szemem, csak mondtam:)

2010. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Dicséret. Nekem aláhúzta és amikor azt írtam a tollbamondásba a tanár is aláhúzta :D
2010. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy azt nem értem, hagy ha már az elején megmondta valaki, hogy a dicséret rövid i, akkor miért bizonygatja még vagy 3 ember, máshogy megközelítve, hogy az"


Gondolom azért, hogy alátámassza vagy megmagyarázza a dolgok miértjét...

Képzelj el egy matekpéldát, ahol a kérdésre megadják a pontos választ, de a levezetést nem! Elég cikis dolog lenne, nem? Egyébként ezeket a magyarázatokat igazán csak a jóindulat sugallta, nem volt bennük semmi fontoskodás!

2010. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

:)


Akkor hátha nem veszik a fejemet, ha a hibát magyarázom. :)


Azért javította ki a jót rosszra valószínűleg a magyartanárod, mert egy klasszikust idézve: "Pannonia dícsérete" hosszú ível van írva a ritmikusság miatt (csak így lesz a kívánt irodalmi szótag hosszú). Nekem is mindig el kell gondolkodnom, melyik a régies, és melyik a jó. (Akárcsak a ludas és a "Lúdas Matyi" - nál)


Az viszont nem mentesíti a hülyesége alól a kollégát, hogy olyat diktáljon, amit ő is tud.


Egy másik magyartanár

2012. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!