Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Itt miért azt írja mindenki,...

Itt miért azt írja mindenki, hogy "ez miatt", miért nem emiatt?

Figyelt kérdés

Hiszen ha valami mássalhanzóval kezdődik, nem lehet elé mássalhangzóval végződő névelőt vagy mi a sz@rt tenni.

Más esetekben sem azt mondjuk, hogy...mit tudom én...megyek az postára. Nem vagyok egy nyelvtanzseni, de ez az "ez miatt" annyira csúnya, hogy az nem igaz, és ezen az oldalon még nem is láttam máshogy leírva...:/


2015. júl. 21. 18:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
30%
Mindkettő helyes. Inkább az a nagy baj, hogy az ez szót névelőnek gondolod.
2015. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
31%
xD, a barátom is mindig ezzel piszkál, az ország két ellentétes részén éltünk eddig, és ez szerintem nálunk valami tájszólás mert itt mindenki így mondja, a barátomat meg teljesen kikészítem vele. :D
2015. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A névelő után a "vagy mi a sz@r", illetve a "nem vagyok egy nyelvtanzseni" utal arra, hogy tudom hogy nem névelő, csak azt nem tudom, mi.

A kérdés lényege, hogy mièrt használja mindenki így, szörnyen irritáló.

2015. júl. 21. 18:58
 4/14 anonim válasza:
32%
Mert suttyó, kapaföldi paraszt tirpák az összes, akiknek vízum kell, hogy kijöhessenek a disznóólból.
2015. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik az "ez miatt", "az miatt", nem is tudom, hogy helyes-e, de minden területnek megvan a maga tájszólása. Értem, mire gondol, a nyelv célja pedig a kommunikáció.
2015. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
És ez pontosan milyen szempontból kapcsolódik a felnőtt párkapcsolatok témakörhöz?
2015. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
22%
Úgy hogy normális felnőtt ember nem kezd olyan tahóföldi tahóval, aki az emiattot ez miattnak mondja.
2015. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pobtosan úgy, ahogy az utolsó mondja! :D
2015. júl. 21. 19:44
 9/14 anonim válasza:
az ez miatt nem helyes nyelvtanilag. de sok mást is rosszul írnak ezen az oldalon.
2015. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

NEM írja (és mondja) így mindenki.

Például én sem, soha.

DE szerintem emiatt nem kellene lenézni másokat.

A kérdező például "nem egy nyelvtanzseni", és valószínűleg még számtalan hibája/hiányossága van ezen felül. Mint általában mindenkinek, az itt válaszolók közül is. Bizonyára ti nem sértődtök meg, mert természetesnek veszitek fordított helyzetben, ha valaki nem ismerkedik / nem áll szóba veletek a negatívumaitok miatt...


Azoknak pedig, akiket _tényleg_ érdekel a téma:

[link]

2015. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!