Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Itt miért azt írja mindenki,...

Itt miért azt írja mindenki, hogy "ez miatt", miért nem emiatt?

Figyelt kérdés

Hiszen ha valami mássalhanzóval kezdődik, nem lehet elé mássalhangzóval végződő névelőt vagy mi a sz@rt tenni.

Más esetekben sem azt mondjuk, hogy...mit tudom én...megyek az postára. Nem vagyok egy nyelvtanzseni, de ez az "ez miatt" annyira csúnya, hogy az nem igaz, és ezen az oldalon még nem is láttam máshogy leírva...:/


2015. júl. 21. 18:52
1 2
 11/14 BringaManó ***** válasza:
[Csak a margóra: BW megtért – nem éltem hiába. ;-) ]
2015. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[Nem volt miből. Tudomásom szerint soha nem neveztem tahónak, tirpáknak és hasonlóknak senkit, aki nem a köznyelvi sztenderdnek megfelelően beszél, és pláne nem eszerint kötök ismeretségeket/barátságokat. Az más tészta, hogy sok esetben nem tetszik.

Súlyosabb nyelvi hibákon persze kiakadok, mert mondjuk hol van egy "ez miatt" a nákozáshoz vagy a suksüköléshez képest? :D

Tudom, hogy vannak olyan tájegységek, ahol ezek rendben vannak (pl. a Felvidék, ha jól emlékszem), de ezeken kívül nem okésak.

Vagy az utóbbi években elharapózó "iszonyat", a -ban/-ben helyett -ba/-be használata, még olyanoktól is, akiknek nagyon nem lenne szabad... :(

De még egyszer: nem ez határozza meg egy ember alapvető értékét. Lehet egy "hibásan beszélő" más területeken abszolút rendben, és lehet egy "teljesen helyesen beszélő" is egy tuskó paraszt. Na, nem ragozom tovább. :) Zárójel bezárva.]

2015. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 BringaManó ***** válasza:

[Akkor mégse, visszaszívtam, pardon.

(Most tényleg, a felvidéki csak otthon beszélhet felvidékiül, máshol pedig bertául kell, mert különben nyelvi hibásan beszél?... szegény.)]

2015. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

(Neeeem, nem úgy értettem. :D

Egy felvidékitől nem várom el, hogy "elhagyja" a tájszólását, ha ide jön. De ha pl. egy pesti vagy környékbeli nákozik vagy suksüköl, az gáz.

Egyébként pont egy Amerikában élő, felvidékről elszármazott GYK-ssal való írásbeli kommunikáció és skype-beszélgetések folyamán "szoktam meg" azt a tájszólást. :)

2015. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!