Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Baj ha nem tudok helyesen irni?

Baj ha nem tudok helyesen irni?

Figyelt kérdés
Tehát 9-10 évesen vették észre, hogy nem tudok helyesen irni ... Egy pár szabályt tudok amit igyelszek betartani de van ,hogy nem tudom melyik szabályt kell haszálnom ... Hallás szerit irom de soha nem helyes ... Változtani szeretnék de nem tudom hogyan ... Valaki tud segiteni ?? A tanárok azt monták , hogy diszlexia ... De a diszlexia azzon lehet változtatni vagy nem ??

2015. júl. 27. 01:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Egy kicsit tegyuk felre a szabalyokat!

Azt meg tudod indokolni, hogy a mondatok vegere miert teszel harom pontot (vagy ket kerdojelet)?

2015. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvasom a kérdésed a mai fiatalságtól sokkal jobb vagy. Van aki se az ékezetet se a pontot, vesszőt, de még a ly és a j betű közti különbséget sem ismeri, a nagybetűkről nem is beszélve. Szerintem ne aggódj, fog ez menni neked, gyakorold.
2015. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Három pont illetve a két kérdöjel már össztönös bennem :) Nekekem 3- dik osztályban 27 szabály tanitottak amit tudok ma is :) Amugy most 15 éves vagyok és Romániába lakom de magyar tudatú és magyar érzelmű vagyok már csak emiatt is meg szeretnék tanulni ;)
2015. júl. 27. 01:35
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Na, akkor csinald azt, hogy megtanulsz egy szabalyt, es addig gyakorlod, amig nem rogzul!

Eloszor hagyd el a harom pontot, es a dupla kerdojelet. Ez csak egy rossz szokas.

Utana kezdj el a ''de'' ele vesszot tenni. A ''hogy'' ele szepen kitetted.

Menni fog! Mar az is szep, hogy fejlodni akarsz.

2015. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ne törd magad rajta. Léteznek módszerek, amelyek állításuk szerint ilyen-olyan mértékben segítenek, de egyik se működik igazán. Ne is pazarold rájuk az idődet. A diszlexia szívás, de nem a világ vége.


Ami fontos: ne engedd, hogy befolyásolja az önbecsülésedet.


Két diszlexiás kollegám volt, mindkettő szuper elme. Amikor az elsőtől először olvastam valamit, nem akartam hinni a szememnek. Ez a csávó, aki az általam ismert legintelligensebb emberek egyike, minden második mondatban ordító hibákat vét? Alig fért a fejembe.


Aztán elmagyarázta, hogy diszlexiás. Minden rendben van vele, tökéletesen műkodik az agya, ezt az egy dolgot kivéve. Képtelen helyesen írni. Évekig próbált úrrá lenni rajta, szégyellte, minden létező lóf..sz módszert kipróbált, nem ment, ez van.


Én egészen addig azt hittem, hogy a diszlexia egy kitalált dolog, lusta, hülye gyerekek kamu kifogása, de óriásit tévedtem. Ez egy létező, furcsa "betegség". Gyógyítani nem igazán lehet, de az intelligenciáddal semmiféle összefüggésben nincs, úgyhogy nem sokmindenben fog gátolni, ne aggódj.


És mivel egyre többen tudják, hogy mi az, emiatt valószínűleg diszkrimináció sem fog érni téged.

2015. júl. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 E1D1E ***** válasza:
84%

Én is már végigszenvedtem egy rakás felesleges külőnórát meg mindent ami segíthet a dislexián és a disgráfián. De én is azokhoz az emberekhez tartozom akik egyik alkalomról a másikra a gyakorls ellenére egyre rosszabb lettem.


Próbáld azt, hogy leírod a dolgokat, úgy ahogy az neked a legjobban kézreáll, olvasd át, és ha szerinted hibátlan (sajnos mások mindíg meg fogják találni a hibáid) nyugott szívvel lépj tovább, ha valakinek nem tetszik valami az megnyerte a kijavítás lehetőségét, Maximum sűrün elnézést kérsz és bevallod, hogy te is Dispinty vagy.


(ha lenne róla papírod, akkor a vizsgákkor figyelembe kellene venniük, nálam a lexia miatt több időt adtak és a gráfia miatt nem nézték a helyesírásomat, ez mind irtó jól jött nekem érettséginél)


Sok sikert az életben (akinek ez nem teszik az csessze meg)

2015. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Úgy kezdd, hogy elhagyod az értelmetlen szokásokat. (pl. a két kérdőjel és a három pont) Aztán ilyen alapokat kezdj: a hogy elé vessző, a de elé szintén, aztán a többi hasonló szó elé is. Úgy látom, hogy a szavak alakját helyesen leírod! Ez nagyon jó. A beszédben próbáld érzékeltetni a vesszőket, ez is segíthet.


Egyébként az valóban ne rombolja az önbecsülésed, hogy te ilyen vagy. Ez egy ilyen betegség, de nem áll összefüggésben az értelmi szinteddel. Az is egyébként csodálatra méltó, hogy próbálsz ellene küzdeni, hogy meg tudd tartani az identitásod. Beszélj minél többet magyarul és hallás után próbáld meg. A szabályok elég szárazak és némelyiket nehéz értelmezni. Ha később becsúszik néhány hiba, akkor sem dől össze a világ. Sok sikert!

2015. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy a kérdésed elnézem, nem olyan rossz a helyzet. Különösen tiszteletre méltó, hogy határainkon túlról is törekszel a fejlődésre! Javaslom, hogy olvass sokat magyar nyelven.

Illetve próbálj beszerezni magyar helyesírással, nyelvtannal kapcsolatos könyvet, vagy olvasgass a neten utána. Mondjuk nem biztos, hogy egy román könyvtárban könnyen találsz pont amagyar nyelv művelésével kapcsolatos könyvet, de hátha!

2015. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Nézd csak:


[link]


[link]


Volt egy műsor is: Álljunk mege szóra címmel, az szórakoztató is lehet!


https://www.youtube.com/watch?v=CzcHZz8FjtY

2015. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Javaslom (nem csak neked, hanem úgy általában), hogy olvass sok könyvet! Ha látod milliószor leírva mondjuk azt a szót hogy "süllyed", akkor utána nem fogod azt írni hogy süjed vagy sülyed süjjed vagy ilyesmit...
2015. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!