Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Baj ha nem tudok helyesen irni?

Baj ha nem tudok helyesen irni?

Figyelt kérdés
Tehát 9-10 évesen vették észre, hogy nem tudok helyesen irni ... Egy pár szabályt tudok amit igyelszek betartani de van ,hogy nem tudom melyik szabályt kell haszálnom ... Hallás szerit irom de soha nem helyes ... Változtani szeretnék de nem tudom hogyan ... Valaki tud segiteni ?? A tanárok azt monták , hogy diszlexia ... De a diszlexia azzon lehet változtatni vagy nem ??

2015. júl. 27. 01:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Az előzők jókat írtak... még egyet tanácsolnék: telepíts egy magyar nyelvű helyesírás-ellenőrző programot. Sokat segíthet, és gyors vele az írás.
2015. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha diszlexiás vagy, akkor logopédus segíthet.
2015. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:
85%

Amint nagyon helyesen írták is, a helyesírást nagyon fejleszti a sok olvasás, akaratlanul is megjegyzed a helyes írásmódot. A helyesírási ellenőrző progi is nagyon jó ötlet.

Kombináld. És türelem, meg szorgalom. Lehet, hogy sosem lesz tökéletes, de biztosan javul. És egyébként a kérdésed klasszisokkal kevesebb helyesírási hibát tartalmaz, mint az ide a GYK-ra irkálók jelentős hányada, akik lexarják, hogy mennyire katasztrofális a helyesírásuk. Már csak a szándékkal rájuk előztél. Respect.

2015. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

Na most igazából divat lett a mozgékony gyerekre rásütni, hogy hiperaktív. Arra, akinek kicsit nehezebben megy a nyelvtan arra meg rásütni, hogy diszlexiás.

Mindkettő dolog létezik (semmi köze egymáshoz, csak példaként hoztam föl), de mindkettőhöz komoly szakember vizsgálata szükséges, nem csak hogy úgy rámondja egy tanár elsőre... Persze a legkönnyebb ilyenekkel vagdalkozni.


Nekem abból, ahogy és amiket írtál úgy tűnik, hogy nem vagy diszlexiás, de nem vagyok szakértője én sem, csak én nem vagdalkoznék ilyen diagnózisokkal.


Az pedig dicséretes, hogy fejlődni akarsz! Hajrá!

2015. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Vacakcica válasza:
100%
A olvasott szöveg értelmezéssel is problémaid vannak vagy csak nem megy a helyesírás? A diszlexia és a diszgráfia nem ugyan az teljesen. A diszlexiánál főképp az olvasott szöveg értelmezése , felolvasása visszamondása , egyebek nem mennek az embernek, s ennek része lehet a diszgráfia amikor a helyesírás sem megy, de lehet külön állóan is valaki diszgráfiás. Én is ebben a helyzetbe vagyok / voltam az iskolába sokat szívtam miatta, mert tanárok mindig azt mondták, hogy akinek egyes a helyesírása annak nem adhatnak 3- nál jobb jegyet, érettségin is ezért lettem 3-as, akkor még fogalmazást kellett írni, pedig magát fogalmazást még a másik tanár is meg dicsérte. Ezért azt tanácsolom, hogy menj el orvoshoz, ha ad igazolást és tényleg ez a bajod sok szívatástól meg kíméled magad. Azért a szabályokat tanuld meg és gyakorold, azt valamelyest segít, s kérj meg valakit, hogy diktáljon neked szöveget, az is segít egy kicsit. De ne várj nagy csodákat, mert, ha nagyon durván diszgráfiás vagy akkor csak javítani tudsz rajta, de tökéletes soha nem lesz. Olvassa sokat, mert igazából sokat nem javít a helyesírásodon, de a szókincsedet és a szövegértésedet fejleszti az sokkal többet jelent, hogy megérted és felfogod, amit leírnak , mint hogy helyesen írj. Nem oly rég láttam egy műsorban, ahol egy szakembert kérdeztek a témáról és azt mondta az írás egyre jobban veszít a jelentőségéből a mai gépesített világba, de szövegértés nagy fontos maradt és ebbe lát nagy problémákat, hogy nem értik az emberek szöveget, ami le van írva. Mi előtt valaki leszólna, hogy le akarlak beszélni a helyesírásról annyit tanácsolok gyakorolj, gyakorolj, és ha minden kötél szakad akkor menj orvoshoz, ne hogy ez miatt ne tudj tovább tanulni. S javítani lehet gyakorlással.
2015. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segitséget :*
2015. aug. 9. 20:54
 17/17 anonim ***** válasza:
Helyesírás ellenőrző van pl. a böngészőkben is... le kell tölteni a megfelelő nyelvűt, és be kell állítani benne a nyelvet, amit néz. A Windowsban (ha nem tiszta angol) is be lehet állítani, hogy milyen nyelven használod.
2015. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!